Dobra Drużyna PZU: trwa głosowanie w konkursie Super Bonus

Niedawno poznaliśmy tegorocznych 450 beneficjentów programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Ale Super Bonus wciąż mogą zdobyć kluby i organizacje, które nie znalazły się w gronie grantobiorców drugiej edycji programu. Każdy może zagłosować na nadesłane przez nich prace konkursowe. Głosowanie na ulubione „cieszynki” potrwa do 5 września. Nagrodą dla zwycięzców jest sprzęt lub odzież sportowa ufundowana przez PZU.

15 czerwca największy polski ubezpieczyciel opublikował pełną listę podmiotów, które otrzymają w tym roku dofinansowanie w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Dofinansowanie w wysokości 5, 10 lub 15 tys. przyznano w sumie 450 klubom i organizacjom sportowym z całej Polski. Ze środków finansowych na zakup sprzętu, wynajem obiektów sportowych, pokrycie kosztów transportu na treningi i zawody, a także na opłaty wpisowe skorzysta w tym roku 52 tys. młodych zawodników.

Część wniosków nie spełniła wymagań ujętych w regulaminie drugiej edycji programu prewencyjnego. Ubezpieczyciel przygotował jednak dodatkową szansę na zdobycie nagrody. Podmioty, które w zakończonym naborze do Dobrej Drużyny nie dostały dofinansowania mają okazję zdobyć Super Bonus w postaci sprzętu lub odzieży sportowej o wartości 10 tys. złotych.

Żeby tak się stało musieli wykonać proste zadanie konkursowe, szczegółowo opisane w regulaminie na stronie programu Dobra Drużyna PZU. Polegało ono na wykonaniu zdjęcia tzw. „cieszynki”, czyli radości sportowców z osiągniętego wyniku sportowego. Pracę należało przesłać do końca czerwca wraz z krótkim opisem klubu.

– Nie wszystkie podmioty, które starały się o dofinansowanie w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU, wypełniły swoje wnioski prawidłowo i znalazły się w gronie beneficjentów. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne było dla nich pozyskanie środków,  ułatwiających im prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Dlatego w tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs, dając im dodatkową szansę na zdobycie sprzętu i odzieży sportowej o wartości 10 tys. złotych. Każdy może współuczestniczyć w wyborze laureatów, oddając głos na swoją ulubioną „cieszynkę”. Gorąco zachęcamy do głosowania – mówi Łukasz Turkowski, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji w PZU.

O Super Bonus walczy łącznie 306 klubów i organizacji, które przystąpiły do konkursu. Od 10 lipca każdy może zagłosować na najciekawsze jego zdaniem zdjęcie. Głosowanie publiczne, będzie przeprowadzone za pośrednictwem strony internetowej www.pzu.pl/dobra-druzyna. Przez całe wakacje, aż do 5 września włącznie, można oddać jeden głos dziennie.

Lista laureatów Super Bonusa zostanie opublikowana 10 września na stronie internetowej programu Dobra Drużyna PZU. Piętnaście organizacji, których tzw. „cieszynki” zdobędą najwięcej głosów w plebiscycie, we wrześniu otrzyma sprzęt i odzież sportową o wartości 10 tys. złotych.

ŹRÓDŁOPZU