Gothaer oferuje ubezpieczenia turystyczne przez Internet

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Gothaer rozpoczęło sprzedaż polis turystycznych online. Osoby planujące podróż, na stronie http://www.ubezpieczenieturystyczne.gothaer.pl/ mogą wybrać pakiet ubezpieczeniowy odpowiedni do swoich potrzeb i planowanych aktywności: rekreacja, sporty wodne, sporty zimowe, sporty extreme. Klienci, którzy chętnie korzystają z urządzeń mobilnych, mogą od ręki kupić polisę przez smartfon lub tablet. Sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w formie direct stanowi dla Gothaer uzupełniający kanał dystrybucji i komplementarny dla tradycyjnej sieci sprzedaży.

– Przed nami wakacyjny sezon urlopowy – urlopy, długie weekendy i spontaniczne wyjazdy. Planując wypoczynek w pierwszej kolejności sprawdzamy lokalizację i pogodę. Ale, aby przebiegał on spokojnie i bez zbędnego stresu, w niezbędniku urlopowicza obowiązkowo powinna znaleźć się polisa turystyczna mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A. – Projektując ubezpieczenie turystyczne online postawiliśmy sobie dwa główne cele. Po pierwsze, chcieliśmy zaproponować naszym klientom wysoce użyteczne rozwiązanie, które pozwoli im na wybór i zakup polisy prosto i szybko, także poprzez kanał mobilny, bez względu na czas i miejsce. Po drugie, zależało nam, aby klienci mieli pewność, że płacą tylko za ubezpieczenie, które jest im potrzebne i dopasowane do planowanych aktywności – dodaje Anna Materny.

Dla każdego coś innego

Indywidualna oferta, dostosowana do celu i charakteru podróży, to podstawa dobrej polisy turystycznej. Dlatego Gothaer przygotował cztery pakiety odpowiadające różnym formom aktywności planowanych na czas podróży:

  • Rekreacja – wariant skierowany do osób, które wyjeżdżają za granicę w celach wypoczynkowych;
  • Sporty wodne – wariant dedykowany miłośnikom wypoczynku na wodzie. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje osoby amatorsko uprawiające między innymi takie dyscypliny jak: żeglarstwo, surfing, kitesurfing, kajakarstwo, wioślarstwo, nurkowanie czy narciarstwo wodne;
  • Sporty zimowe – wariant dla osób, które amatorsko uprawiają następujące dyscypliny zimowe: narciarstwo, snowboard, łyżwiarstwo, saneczkarstwo, hokej i bojery;
  • Sporty extreme – to wyjątkowy wariant ubezpieczenia dla sportowców i osób uprawiających sporty wysokiego ryzyka. Wśród takich sportów znajdują się m.in. spadochroniarstwo, szybownictwo, baloniarstwo, paralotniarstwo, alpinizm, wspinaczka, bungee oraz kiteboarding.

Różnica pomiędzy wypoczynkiem, sportem uprawianym wyłącznie dla zabawy, a tym nieco bardziej zaawansowanym, czasami bywa bardzo niewielka. Dlatego bardzo ważne jest zdefiniowanie tego, co planujemy podczas urlopu, i dopasowanie polisy, aby uniknąć rozczarowań przy wypłacie odszkodowania.

Niewielka cena spokojnego odpoczynku

Każda polisa turystyczna Gothaer pokrywa koszty leczenia za granicą, m.in. koszty wizyty lekarskiej, organizację transportu i pobytu w szpitalu wraz z pokryciem ich kosztów, koszty leczenia i operacji, badania i zabiegi ambulatoryjne, leczenie stomatologiczne czy koszty podróży i noclegów osoby towarzyszącej. W pakiecie klient ma także zapewnione ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jak np. złamania lub poparzenia, pomoc Assistance oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim. Dodatkowo, osoby wymagające szerszej ochrony, mogą zaopatrzyć się w ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego. Dla osób stale leczących się w związku z chorobami serca, astmą czy cukrzycą, ubezpieczyciel przygotował specjalne ubezpieczenie kosztów leczenia chorób przewlekłych.

– Paradoksalnie koszt wybranej polisy wcale nie musi być wysoki. Z przygotowanego przez nas wyliczenia wynika, że średnia wysokość szkody w przypadku ubezpieczeń turystycznych jest prawie ośmiokrotnie wyższa niż średnia składka, którą zapłacili posiadacze polis – podkreśla Anna Materny.

Zakup na klik

Ubezpieczenie turystyczne Gothaer teraz można kupić bezpośrednio na stronie internetowej http://www.ubezpieczenieturystyczne.gothaer.pl/ przy użyciu komputera, tabletu lub smartfona. Wystarczy wybrać odpowiedni pakiet i podać takie dane jak liczba i wiek podróżujących, termin podróży oraz jej kierunek.

– Turystyka to pierwszy obszar, w którym oferujemy nasze ubezpieczenie w kanale direct. Zdajemy sobie sprawę, że ubezpieczenia na najwyższym poziomie to w tym momencie zarówno bogata i zróżnicowana oferta produktowa jak i swobodny i szybki dostęp do niej podyktowany coraz szybszym tempem życia konsumentów – mówi Anna Materny z Gothaer TU S.A. Sprzedaż polis turystycznych online stanowi dla Gothaer kanał uzupełniający w stosunku do sieci agentów i brokerów.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronach: http://www.ubezpieczenieturystyczne.gothaer.pl/ oraz www.gothaer.pl.

źródło: Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A