InterRisk: Czy czujesz się w swoim domu bezpiecznie na maxa?

Z danych GUS wynika, że w Polsce jest około 13,7 mln mieszkań. Ocenia się, że tylko połowa z nich jest ubezpieczona, mimo, iż ubezpieczenie mieszkań lub domów jest jednym z najpopularniejszych w Polsce ubezpieczeń majątkowych. Mieszkanie lub dom są ważnymi elementami majątku każdej osoby. To z tymi miejscami wiąże się szczególne poczucie bezpieczeństwa, to tutaj znajduje się centrum spraw życiowych. Dlatego istotne jest, aby o tą aurę miru domowego w odpowiedni sposób zadbać.

InterRisk chce być prekursorem rozwiązań dedykowanych dla mieszkalnictwa i dlatego w swojej ofercie ma 2 produkty ubezpieczenia nieruchomości: Bezpieczny Dom (oparty na ryzykach nazwanych) oraz Dom Max (oparty o formułę All-Risks – czyli wszystkie te zdarzenia, które nie zostały wyłączone w umowie). Nowością w produkcie Dom Max jest możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia na kilka lat.

Ubezpieczenie mieszkania lub domu to zapewnienie sobie odpowiedniego zabezpieczenia majątkowego, które w przypadku wystąpienia nieoczekiwanego zdarzenia będzie gwarancją na szybkie przywrócenie naszego majątku do stanu sprzed szkody – powiedział Stanisław Marchelewicz – Dyrektor Departamentu Taryfowych Ubezpieczeń Majątkowych w InterRisk. – Czujemy się pewniej, gdy posiadamy polisę ubezpieczeniową. To także budowanie poczucia bezpieczeństwa związanego ze „spokojem domowym”, czy też z zapewnieniem sobie i bliskim „dachu nad głową”, którego posiadanie jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia – dodał Stanisław Marchelewicz z InterRisk.

Produkt Dom Max powstał w odpowiedzi na rosnące potrzeby Klientów i proponuje nowe warunki umowy ubezpieczeniowej. Jeśli Klient szuka szerokiej ochrony dla swojego domu, jest hobbystą, kolekcjonerem, podróżnikiem lub człowiekiem aktywnym a najbardziej zależy mu na tzw. „świętym spokoju” – to proponowane przez InterRisk ubezpieczenie zapewni mu maksymalne bezpieczeństwo.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia, aby czuć się w swoim domu bezpiecznie na maxa?

Usługi assistance dla domu

Nie każdą naprawę uda się wykonać samemu. Dlatego warto mieć wsparcie techniczne – np. ślusarza w celu wymiany zamków lub ich otworzenia, specjalisty w zakresie napraw RTV i AGD.

Szyby i inne przedmioty szklane

To ochrona nie tylko przed stłuczeniem, ale także przed pęknięciem przedmiotów takich jak lustra, witraże oraz kabiny prysznicowe, ceramiczne i szklane płyty kuchenne lub szklane drzwiczki od kominków.

Przedmioty codziennego użytku

Meble, sprzęt AGD (np. lodówka, pralka, zmywarka), ubrania, buty, torebki, biżuteria, a także przenośny sprzęt elektroniczny i komputerowy z podniesionym limitem odpowiedzialności do kwoty 10.000 PLN – objęty ochroną ubezpieczeniową na całym świecie.

Roślinność

Ważne, gdy ochroną ubezpieczeniową można objąć krzewy i drzewa rosnące na posesji ubezpieczonej nieruchomości, ale także drogi, chodniki, podesty i podjazdy. Wyposażenie dziecięcych placów zabaw, meble ogrodowe, przenośne grille, narzędzia gospodarcze oraz urządzenia do prowadzenia uprawy i pielęgnacji działki.

Inne budynki, które Klient posiada

W ramach zawieranej polisy ochroną można objąć garaże, budynki gospodarcze czy domy letniskowe oraz znajdujące się w nim rowery oraz sprzęt turystyczny i sportowy. Można ubezpieczyć budynek gospodarczy w trakcie budowy lub przebudowy. W ramach polisy ochroną można objąć także nagrobki.

OC w życiu prywatnym

Czyli ochrona ubezpieczeniowa konsekwencji szkody wyrządzonej osobom trzecim przez Klienta, jego rodzinę lub należące do niego zwierzęta. OC z sumą gwarancyjną, które sięga kwoty 1.000.000 zł i działa na obszarze UE może zostać rozszerzone na cały świat.

Nieszczęśliwy wypadek w domu i poza nim

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na obszarze całego świata z podniesioną maksymalną wysokością sumy ubezpieczenia do kwoty 100.000 zł. Uwzględniamy przy nim assistance medyczne, które dodatkowo pozwala na sfinansowanie usług rehabilitacyjnych.

Jeśli są inne elementy, które sprawią, że Klient będzie mógł poczuć się bezpiecznie w swoim domu czy na posesji, to zachęcamy do rozmów ze swoim agentem, który zaproponuje ubezpieczenie odpowiadające na wszystkie potrzeby. Założeniem InterRisk przy konstruowaniu i zmienianiu produktu Dom Max był komfort Klientów i zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa, a także jego najbliższym. To także ochrona zwierząt i przedmiotów, które posiadają Klienci.

Przykładowo – posiadając dom jednorodzinny ze stałymi elementami, z sumą ubezpieczenia 300.000 zł, ubezpieczeniem mienia ruchomego na sumę 20.000 zł oraz OC działającym na terenie całej Unii Europejskiej z sumą gwarancyjną 100.000 zł, zapłacimy składkę przy umowie rocznej w wysokości 392 zł, dwuletniej 686 zł a trzyletniej 950 zł. Podana kalkulacja odnosi się do Klienta bezszkodowego, który posiada atestowane drzwi antywłamaniowe – powiedział Stanisław Marchelewicz – Dyrektor Departamentu Taryfowych Ubezpieczeń Majątkowych w InterRisk

Proponujemy Klientom ubezpieczenie dokładnie takie, jakiego potrzebują. Mamy nadzieję, że znajdzie ono także uznanie naszej sieci sprzedaży – jako produkt, który można pokazać konkurencji jako rzecz wartą naśladowania.

źródło: InterRisk