InterRisk stawia na nowoczesne rozwiązania IT dla MIS

Profesjonalnie dla Klienta. Szybko dla Agenta. InterRisk stawia na nowoczesne rozwiązania IT

Podmioty generujące blisko 70% PKB i tworzące miejsca pracy dla około 70% zatrudnionych – to małe i średnie przedsiębiorstwa. Segment klientów niezwykle ważnych dla InterRisk. Są to klienci wyróżniający się dynamizmem w działaniu i innowacyjnością. To również klienci, którzy wymagają uwagi i elastyczności ze strony firm ubezpieczeniowych ze względu na stałe poszerzanie zakresu działań, świadomość potrzeb biznesowych oraz coraz większą wiedzę ubezpieczeniową. W odpowiedzi na duże oczekiwania tej grupy klientów InterRisk zaproponował oferty branżowe, które zostały wsparte nowymi rozwiązaniami IT na Iportalu.

Małe i średnie przedsiębiorstwa coraz bardziej wymagające

Małe i średnie przedsiębiorstwa to lokomotywa polskiej gospodarki. Z myślą o takich klientach konstruujemy atrakcyjne pakiety ubezpieczeń, proponując produkty majątkowe wraz z ubezpieczeniami OC, cargo, ubezpieczeniami zdrowotnymi, osobowymi, finansowymi, ochrony prawnej i innymi rozwiązaniami inspirowanymi ubezpieczeniami korporacyjnymi.

Różnorodność podmiotów gospodarczych, a także potrzeba stworzenia oferty kompleksowej, wielowariantowej i „szytej na miarę”, sprawia, że może się to wydawać skomplikowane. Na pomoc sprzedawcom ubezpieczeń i ich klientom przychodzi nowoczesna technologia – powiedziała Anna Olejarczyk z Departamentu Taryfowych Ubezpieczeń Majątkowych InterRisk. – Odpowiednie algorytmy w systemie pomogą skrócić proces ofertowania i wystawiania polisy Biznes Pro lub Biznes Pro Plus. Dodaliśmy nowe funkcje w Iportalu. Dzięki temu oferta dedykowana dla konkretnej branży, może być pełna i dostępna nieomal od ręki – po kliknięciu w odpowiednią ikonę systemu – dodała Anna Olejarczyk z InterRisk.

Szybka profilowana  oferta od InterRisk

„Szybka oferta” to rozwiązanie, które sprawia, że po kliknięciu w wybraną ikonę na ekranie Iportalu lub wpisaniu odpowiedniego numeru PKD automatycznie rekomendowane i zaznaczane są opcje/klauzule/ryzyka, które są niezbędne w przypadku prowadzenia firmy o określonym profilu. Wiemy, że nawet drobna szkoda może wpłynąć na płynność działania firmy. InterRisk dba, aby klientom nie zabrakło żadnego istotnego elementu ochrony. Dzięki temu rozwiązaniu klient może mieć pewność, że przygotowana oferta jest w pełni dostosowana do jego potrzeb, a ubezpieczenie zostanie zawarte na korzystnych warunkach, profesjonalnie i szybko.

„Szybka oferta” proponuje scenariusz ubezpieczenia z przykładowymi sumami ubezpieczeń i przedmiotami ubezpieczenia, które można modyfikować w zależności od potrzeb przedsiębiorcy. Pozwala też na sprawne wypełnienie części związanej z opisem ryzyka. Oferty profilowane dedykowane są firmom z różnych branż: zakładom fryzjerskim, sklepom, aptekom, firmom prowadzącym działalność biurową, naprawczą, ale również warsztatom samochodowym, hotelom, firmom budowlanym czy produkcyjnym.

Przykładowa oferta branżowa dla sklepu spożywczego może zawierać oprócz podstawowego ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem i zdarzeń losowych, pokrycie kosztów zniszczenia kasy fiskalnej, pęknięcia szyby, usunięcia graffiti lub szkód w leasingowanym regale chłodniczym i rozmrożenie produktów. W ubezpieczeniu warsztatów samochodowych oprócz standardowych ubezpieczeń maszyn, urządzeń i budynków, uwzględniamy ochronę samochodów, które są naprawiane lub znajdują się na placu warsztatu. Proponujemy także rozbudowane ubezpieczenie OC, które pokrywa szkody, powstałe na przykład podczas jazd próbnych.

Rozwiązanie przygotowane przez InterRisk powstało w odpowiedzi na potrzeby klientów MSP. Inne przygotowane dotychczas praktyczne rozwiązania ubezpieczeniowe to: ubezpieczenie majątkowe proponowane wraz z ubezpieczeniem zdrowotnym, pokrycie kosztów stałych w trakcie przestojów firmy powstałych w wyniku niezdolności do pracy osoby zarządzającej firmą lub śmiercią w wyniku nieszczęśliwego wypadku, umowy wieloletnie, ubezpieczenie na pierwsze ryzyko. To również szybki underwriting przy niestandardowych ryzykach.

źródło:InterRisk