InterRisk wspiera bibliotekę w Bieszczadach

Dane Biblioteki Narodowej wskazują, że w 2013 r. w Polsce funkcjonowało 8112 bibliotek publicznych. Dla statystycznie co szóstego Polaka biblioteka była miejscem dostępu do książki. Przeciętny użytkownik odwiedził bibliotekę publiczną blisko 9 razy w ciągu roku i średnio wypożyczył 19 egzemplarzy w ciągu roku. Warto więc wspierać biblioteki publiczne.

Zbiórka książek, dzielenie się radością czytania – to jedno z kolejnych działań realizowanych przez naszą firmę w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, postawy, którą aktywnie propagujemy wśród pracowników InterRisk – powiedziała Anna Krajewska – Horosz – Kierownik Biura Marketingu i PR w InterRisk. – Nasza firma od wielu lat wspiera działania oświatowe. Współpracujemy ze szkołami i uczelniami w całej Polsce. Co roku ubezpieczamy blisko 1 milion uczniów i studentów – dodała Anna Krajewska – Horosz.

Z Gminą Cisna w Bieszczadach InterRisk związał się w ubiegłym roku, sponsorując organizowany na jej terenie Bieg Rzeźnika. InterRisk dla Aktywnych – najtrudniejszy polski bieg górski. W podziękowaniu gminna biblioteka otrzymała od ubezpieczyciela kilkaset książek. Podjętym aktywnościom towarzyszyło hasło: Wspieramy wyzwania.

Sami również staramy się być aktywni – w różnych obszarach naszej działalności. Nic tak nie rozwija wyobraźni, jak czytanie książek. Jesteśmy przekonani, że to pierwszy krok do realizacji marzeń i poszerzania horyzontów – dodała Anna Krajewska – Horosz z InterRisk. Mamy nadzieję, że 400 woluminów przekazanych do gminnej Biblioteki przy Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zainteresuje mieszkańców w każdym wieku.

źródło: InterRisk