Polscy przedsiębiorcy dostrzegają znaczenie ochrony zdrowia swoich pracowników. Jak wynika z danych Warty, aż 70 proc. zatrudnionych traktuje grupowe ubezpieczenie na życie jako kluczową formę zabezpieczenia w razie nieprzewidzianych zdarzeń. W odpowiedzi na rosnące potrzeby firm, Warta wprowadza nowy program grupowego ubezpieczenia na życie – Program Administracja i Samorząd, skierowany do jednostek sektora publicznego. Zapewnia on szeroką ochronę zarówno dla pracowników, jak i ich bliskich.
Najnowszy raport Polskiej Izby Ubezpieczeń wskazuje, że polscy przedsiębiorcy najbardziej obawiają się sytuacji, które mogą na stałe uniemożliwić prowadzenie ich działalności. Co trzeci badany obawia się poważnej choroby kluczowego pracownika. Jednocześnie blisko połowa przedsiębiorców deklaruje strach przed brakiem środków na leczenie w przypadku poważnej choroby, a ponad 50 proc. dostrzega wartość w zapewnieniu pracownikom dostępu do prywatnej opieki zdrowotnej.
Sektor administracji i samorządów a ryzyko zawodowe
Zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego pracowników jest jednym z najistotniejszych czynników dla właścicieli polskich firm. Uwzględniając rosnące wymagania przedsiębiorców, Warta wprowadza nowy program grupowego ubezpieczenia na życie dla firm, zatrudniających od 3 do 100 pracowników: Program Administracja i Samorząd. To rozwiązanie skierowane do podmiotów z sektora PKD84, m.in. urzędów miasta, sądów czy urzędów.
– Obszarów problematycznych związanych z pracą w administracji jest niestety sporo. Może to być m.in. stres i pogorszenie kondycji psychicznej, często wywołany agresją ze strony interesantów. Do tego dochodzą choroby układu ruchu czy te wynikające z długotrwałej pracy przy komputerze: problemy ze wzrokiem lub migreny. Co więcej, są to nawet schorzenia wynikające z niewłaściwie serwisowanej klimatyzacji, wpływające negatywnie na nasz układ oddechowy. Należy pamiętać również o tych „uniwersalnych” zdarzeniach, jak wypadki w miejscu pracy i podczas podróży służbowych – mówi Karolina Kołaszewska, kierowniczka Biura Zarządzania Produktami w TUnŻ Warta. – Nasz nowy program ubezpieczeniowy to odpowiedź na rosnące potrzeby pracodawców, którzy chcą zapewnić swoim zespołom szeroką ochronę zdrowia i życia. Do ubezpieczenia mogą przystąpić nie tylko pracownicy, ale również ich bliscy, małżonek, partner czy dzieci powyżej 18 r.ż. W dobie rosnącej świadomości zdrowotnej oraz potrzeby zabezpieczenia przyszłości, kompleksowe ubezpieczenie grupowe staje się kluczowym elementem dbałości o dobrostan zespołu i stabilność organizacji.
Kompleksowy zakres i wsparcie w razie nieprzewidzianych zdarzeń
W ramach umowy ubezpieczenia, można otrzymać świadczenie m.in. za pobyt w szpitalu spowodowany chorobą, w tym w szpitalu psychiatrycznym czy wsparcie finansowe za pobyt na OIOM-ie. Polisa może również uwzględniać wypłatę świadczenia za poważne zachorowania, w tym nowotwory złośliwe, zawał serca lub udar mózgu, a także możliwość skorzystania przez ubezpieczonego z drugiej opinii medycznej lekarzy ze światowych klinik dotyczącej jakiejkolwiek choroby. Wypłacimy świadczenie również w przypadku przeprowadzenia operacji zawartej w katalogu zawierającym aż 758 pozycji, w tym operacji ginekologicznych, onkologicznych, kardiologicznych oraz mniej inwazyjnych, takich jak zabiegi na cieśni nadgarstka czy żylakach. Jako dodatkowa opcja oferowana jest wypłata za operacje spoza katalogu.
W skład pakietu wchodzi również szeroki katalog usług assistance: pomoc medyczna, rehabilitacja, transport, opieka nad zwierzętami, czy wsparcie psychologa.
Nowy program ubezpieczeniowy Warty to także szybka i wygodna obsługa – proste świadczenia realizowane są zaledwie w 1–2 dni. Zgłoszenia można dokonać online w kilka minut przez formularz na warta.pl lub na portalu Moja Warta.