LINK4DRIVE promuje bezpieczną jazdę

LINK4 udostępnia w mediach społecznościowych filmy promujące bezpieczną jazdę samochodem, które powstały przy udziale instruktorów ze Szkoły Bezpiecznej Jazdy – Sobiesław Zasada Centrum.

Wszystkich kierowców zachęcamy do udziału w kursach bezpiecznej jazdy. Każda minuta treningu pod okiem instruktora może okazać się bezcenna w sytuacjach ekstremalnych, takich jak: poślizg, gwałtowne hamowanie, nieoczekiwana zmiana warunków na drodze.” – mówi Marek Baran, Dyrektor ds. Public Relations w LINK4.

Z 10 filmów, które oczywiście są tylko wstępem do doskonalenia umiejętności za kierownicą, można dowiedzieć się o wielu aspektach związanych z bezpieczeństwem, m.in.:

  • jak radzić sobie ze śliską nawierzchnią i jak wyprowadzić auto z poślizgu?
  • jak omijać przeszkody na drodze?
  • dlaczego jazda bez ABS może być niebezpieczna i jak bezpiecznie hamować z systemem ABS?
  • jak bezpieczne pokonać zakręt?
  • jak prawidłowo zapiąć pas?
  • jak wygląda prawidłowa pozycja za kierownicą i prawidłowa praca rąk na kierownicy?
  • jak korzystać z elektronicznego systemu stabilizacji pojazdu?

LINK4 jest partnerem Sobiesław Zasada Centrum od wielu lat i szkoli tam kierowców flotowych oraz indywidualnych. Celem kursów jest kształcenie prawidłowych reakcji za kierownicą w sytuacjach, w których od umiejętności kierowcy zależy bezpieczeństwo jego własne oraz innych uczestników ruchu. Podczas szkoleń instruktorzy starają się pokazać jak jeździć bezpiecznie, efektywnie i co robić, aby zminimalizować ryzyko wypadku lub kolizji.

Do dyspozycji “kursantów” jest m.in. jeden z najlepszych w Europie torów szkoleniowych posiadający: profesjonalny, elektronicznie sterowany “szarpak”, system 6 nawadnianych płyt poślizgowych, nawadniany krąg poślizgowy, rynny do aquaplaningu, wzniesienie szkoleniowe wyposażone w płytę poślizgową i zakręt 90 stopni, system elektronicznie sterowanych przeszkód mechanicznych i kurtyn wodnych, elektroniczny pomiar prędkości (z wyświetlaczami na każdym module szkoleniowym).

źródło: Starcom