MetLife wraz z Fundacją MetLife współpracują z Kiva

MetLife wraz z Fundacją MetLife nawiązały współpracę z globalną organizacją pozarządową Kiva, która umożliwia wspieranie miniprzedsiębiorców na całym świecie poprzez udzielanie im pożyczek za pośrednictwem internetowej platformy.

Fundacja MetLife opłaciła pulę pożyczek udzielanych za pośrednictwem organizacji Kiva i zaprosiła 5200 pracowników MetLife z Regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), aby wskazali miniprzedsiębiorców z krajów rozwijających się ubiegających się o pożyczki. Pracownicy przeanalizowali potrzeby zarejestrowanych na platformie Kiva miniprzedsiębiorców, którzy prezentują swój biznes i aktualne potrzeby finansowe dotyczące prowadzonej działalności. Każdy pracownik miał możliwość wyboru miniprzedsiębiorcy i przekazania na wsparcie jego biznesu kwoty 25 dolarów opłaconej przez Fundację MetLife.

Fundacja MetLife działa na rzecz włączenia finansowego i w ciągu 5 lat zobowiązała się do zainwestowania 200 mln dolarów, aby poprawić sytuację życiową ponad 2 mln ludzi na całym świecie.

 – Ta akcja pozwoli wesprzeć działalność tysięcy miniprzedsiębiorców z krajów rozwijających się. To także niepowtarzalna okazja dla pracowników MetLife, aby zaangażować się w konkretne działanie na rzecz włączenia finansowego i wesprzeć mieszkańców tych krajów, którzy często pozbawieni są dostępu do jakichkolwiek usług instytucji finansowych. – komentuje Michel Khalaf, Prezes regionu EMEA MetLife i Członek Zarządu Fundacji MetLife.

Prezentowane na platformie Kiva minibiznesy pokazują potencjał i przedsiębiorczość ludzi w krajach rozwijających się oraz gotowość do ciężkiej pracy, aby poprawić swój byt. Jednak bez dofinansowania ich działalności jest to bardzo trudne. Cieszy mnie fakt, że pracownicy MetLife w Polsce licznie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. – dodał Łukasz Kalinowski, Prezes i Dyrektor Generalny MetLife w Polsce.

Od 2005 roku w ramach platformy Kiva przekazano ponad 715 mln dolarów w postaci mikropożyczek.  Dzięki temu narzędziu 1,3 mln pożyczkodawców pomogło 1,6 mln przedsiębiorcom z całego świata. Zwrócone pożyczki z platformy Kiva można przekazać kolejnym przedsiębiorcom, aby wspomóc ich
w działalności i promować działania włączenia finansowego.

Każdy potrzebuje odpowiednich narzędzi finansowych, aby czerpać więcej z życia, a wartością firmy MetLife jest oferowanie rozwiązań odpowiadających tym potrzebom – powiedział Premal Shah, Prezes i współzałożyciel Kiva.Cieszymy się, że możemy wesprzeć MetLife w urzeczywistnianiu tych wartości. Dzięki tej współpracy MetLife pomaga realizować marzenia tysięcy przedsiębiorców z całego świata, zwiększając ich dostęp do usług finansowych i angażując pracowników do bezpośredniego udziału w tej misji.

źródło: MetLife