Nationale-Nederlanden oferuje możliwość leczenia za granicą z limitem do 2 mln euro

Wysokie koszty terapii oraz brak dostępu do odpowiednich placówek medycznych i specjalistów często powodują ograniczenia w wyborze, a także zastosowaniu odpowiedniego leczenia. Aby wesprzeć klientów w powrocie do zdrowia, w przypadku zachorowania na nowotwór, a także w razie konieczności przeprowadzenia operacji kardiochirurgicznej, neurochirurgicznej lub przeszczepu, Nationale-Nederlanden umożliwiło rozszerzenie ubezpieczenia Ochrona+, Ochrona Jutra oraz Sposób na przyszłość o nowy pakiet ,,Dbamy bez granic”. Dodatkowa umowa obejmuje m.in. leczenie za granicą z limitem kosztów na poziomie aż 2 mln euro.

Co roku w dniach 4-24 czerwca obchodzimy w Polsce Dni Walki z Rakiem. Ich głównym celem jest podniesienie świadomości zagrożenia chorobą, przypomnienie o regularnych badaniach profilaktycznych, a także uświadomienie społeczeństwu konieczności podjęcia szybkiego i odpowiedniego działania w przypadku niekorzystnej diagnozy. Z raportu ,,Health at a Glance 2021” wynika, że wskaźnik zachorowalności na nowotwory w Polsce wynosi 267 osób na 100 tys. mieszkańców, a śmiertelność oscyluje na poziomie 228 zgonów, co stawia nasz kraj w niechlubnej czołówce wszystkich państw OECD[1]. Jednak zdaniem onkologów, rozpoznanie symptomów choroby we wczesnym stadium oraz podjęcie odpowiedniej terapii, zwiększają szanse pacjentów na całkowite wyleczenie.

2 mln euro na zagraniczne leczenie

Aby zapewnić swoim klientom wsparcie oraz poczucie stabilizacji finansowej podczas walki o powrót do zdrowia, Nationale-Nederlanden rozszerzyło swoje produkty życiowe o pakiet ,,Dbamy bez granic’’ z limitem kosztów do 2 mln euro na organizację i pokrycie kosztów leczenia dla każdej osoby objętej ubezpieczeniem. Uwzględnia ono m.in. organizację leczenia w jednej z najlepszych placówek medycznych na świecie, transport oraz zakwaterowanie dla pacjenta i osoby towarzyszącej, a także wsparcie specjalistów, w tym tłumacza. Pakiet obejmuje takie choroby, jak nowotwór, w tym nowotwory złośliwe (białaczka czy chłoniak), a także choroby sercowo-naczyniowej wymagającej operacji lub konieczności przeszczepu organu i stanu kwalifikującego pacjenta do zabiegu neurochirurgicznego.
–   Każdy z nas codziennie stara się zabezpieczać na wypadek różnych zdarzeń losowych. Wiemy, jak istotne jest posiadanie swojego rodzaju poduszki bezpieczeństwa w razie nagłej choroby. Niestety, aktualne statystyki potwierdzają jednoznacznie, że nowotwory są drugą po problemach z układem krążenia przyczyną zgonów w Polsce. Co istotne, jak twierdzą specjaliści, wielu z nich udałoby się uniknąć, gdyby szybciej została postawiona prawidłowa diagnoza lub zastosowana odpowiednia terapia – mówi Joanna Walczuk, dyrektor ds. produktów w Nationale-Nederlanden. –  Jednak często na drodze pacjentów w szybkim rozpoczęciu leczenia stoją kwestie finansowe. Zebranie odpowiedniej, nierzadko wysokiej kwoty to ogromne wyzwanie. Dlatego, postanowiliśmy umożliwić naszym klientom posiadającym ubezpieczenie ,,Ochrona+’’, ,,Ochrona Jutra” lub ,,Sposób na Przyszłość” rozszerzenie pakietu o dodatkową umowę ,,Dbamy bez granic’’, która w sytuacji poważnej choroby umożliwi im kurację w placówce medycznej poza granicami naszego kraju – dodaje.
Ograniczenia finansowe nierzadko bywają przeszkodą w podjęciu specjalnej terapii podczas zdiagnozowania nowotworu lub ciężkiej choroby wymagającej przeprowadzenia operacji neurochirurgicznej czy przeszczepu. Limit 2 mln euro oferowany przez Nationale-Nederlanden w ramach pakietu ,,Dbamy bez granic” zapewni właścicielom umowy oraz jego najbliższym objętym ubezpieczeniem poczucie komfortu i bezpieczeństwa na każdym etapie leczenia.

Szereg korzyści dla pacjentów

Oferta ,,Dbamy bez granic” obejmuje ochronę osób już od momentu otrzymania diagnozy choroby. Zapewnia ona możliwość weryfikacji wyników u drugiego specjalisty, terapii w zagranicznej placówce, a także pokrycie kosztów transportu i noclegu również osoby towarzyszącej. Ponadto, dodatkowa umowa do produktu Nationale-Nederlanden ,,Ochrona+” gwarantuje opłacenie badań medycznych, konsultacji lekarskich i potrzebnych leków do 50 tys. euro po powrocie pacjenta do kraju w ramach kontynuacji leczenia.
Co więcej, osoba posiadająca ochronę w zakresie ,,Dbamy bez granic” otrzyma dostęp do portalu dbamybezgranic.pl, pomoc tłumacza oraz specjalnie przypisanego pacjentowi przewodnika, który będzie źródłem wiedzy i wsparcia na każdy etapie leczenia.
– Terapia bywa często długofalowym procesem i rozpoczyna się już w momencie pierwszych badań mających na celu postawienie prawidłowej diagnozy. Po odbytym leczeniu lub zabiegu operacyjnym pacjenci, będąc już w domu, często wymagają dodatkowych konsultacji medycznych, przyjmowania drogich leków lub rehabilitacji. Nasz nowy pakiet zapewni klientowi i jego najbliższym wsparcie finansowe w wysokości do 2 mln euro i opiekę specjalistów, w tym psychologa przez cały okres walki o powrót do zdrowia – dodaje Joanna Walczuk.

Pełna ochrona również dla dzieci

W ramach pakietu ,,Dbamy bez granic’’ klient może objąć ubezpieczeniem nie tylko siebie, ale także swoje dzieci, które ukończyły 1. rok życia.  Dodatkowo, Nationale-Nederlanden gwarantuje odszkodowanie w wysokości 100 euro za każdy dzień pobytu w szpitalu (max. przez 60 dni). Najnowsza oferta skierowana jest do osób na stałe zamieszkujących terytorium Polski.
ŹRÓDŁONationale-Nederlanden