Nationale-Nederlanden po raz siódmy wśród laureatów Top Employer Polska

Nationale-Nederlanden ponownie znalazło się w gronie najlepszych pracodawców, otrzymując już po raz siódmy prestiżowy certyfikat Top Employers Polska. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które zapewniają przyjazne środowisko pracy i stale podnoszą standardy polityki personalnej. Organizator konkursu Top Employer Institute, globalny autorytet w zakresie badania praktyk HR, w ramach tegorocznej edycji programu wyróżnił 2043 organizacje w 123 krajach.

Jesteśmy dumni, że już po raz siódmy dołączamy do grona Top Pracodawców w Polsce i na świecie. Cieszymy się, że nasze praktyki tworzenia inspirującego środowiska pracy, dającego przestrzeń do rozwoju zostały docenione. Ta nagroda jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ  ostatni rok był bardzo wymagający. Wspólnie z doradcami, pracownikami i całą kadrą menadżerską przygotowywaliśmy się do fuzji z dawną spółką MetLife. Intensywne prace nad integracją, a przy tym zarządzanie zmianą, transparentną komunikacją ukierunkowaną na potrzeby pracowników i współpracowników obu organizacji były niezwykle angażujące. Ta współpraca przyniosła wiele cennego doświadczenia i dużo satysfakcji, co można zaobserwować w wynikach naszego badania zaangażowania. Inwestowaliśmy również w różnorodność, inkluzywne miejsce pracy, dalszą transformację i digitalizację naszego biznesu oraz budowanie doświadczeń pracowników. Jako firma i marka od wielu lat także angażujemy się w temat zdrowia. W zeszłym roku w ramach kampanii z Rak’n’Roll wprowadziliśmy nowy benefit, Dzień na U, dając naszym pracownikom dodatkowy dzień wolny na badania profilaktyczne. Mówiąc o zaangażowaniu społecznym, jestem szczególnie dumna z naszych działań z zakresu wolontariatu. Zwłaszcza z roku, w którym tak intensywnie i z całego serca nieśliśmy wsparcie obywatelom Ukrainy – mówi Liwia Kwiecień, Członkini Zarządu ds. HR w Nationale-Nederlanden.

W strategii HR, Nationale-Nederlanden stawia na automatyzację procesów HR-owych i wzmocnienie HR Business Partnering. Kontynuowanie hybrydowego modelu pracy wymaga zapewnienia przez organizację efektywności biznesowej. Jest to proces ciągłego doskonalenia, w którym ubezpieczyciel rozwija nowe metody pracy w oparciu o model wspierający klientocentryczność. Efektywniejsze zarządzanie doświadczeniami pracowników i ich kompetencjami na różnych etapach ogranicza rotację i wpływa na poziom zadowolenia. Kolejnym ważnym obszarem jest zapewnienie przestrzeni do samorozwoju. Każdy z członków zespołu ma szansę rozwijać się zarówno zawodowo, jak i osobiście. Nationale-Nederlanden wspiera te działania za pomocą rozbudowanego systemu świadczeń pozapłacowych, m.in. poprzez opiekę medyczną, możliwość korzystania z platformy kafeteryjnej, w ramach której pracownicy wybierają interesujące ich benefity czy Pracowniczy Program Emerytalny. Organizacja oferuje również dostęp do osobistego asystenta w usłudze Ask Henry. Oprócz tego firma realizuje liczne inicjatywy wspierające pracowników i współpracowników w działaniach Diversity & Inclusion, CSR i wolontariacie pracowniczym.

Badanie Top Employers organizowane jest przez Top Employers Institute, który docenia firmy zapewniające warunki pracy na najwyższym poziomie. Certyfikacja odbywa się poprzez szczegółowe badanie kluczowych dla pracodawców obszarów i weryfikację danych przez zewnętrznego audytora. Dzięki temu możliwa jest dokładna ocena zarówno warunków pracy, jak i sposobu zarządzania kapitałem ludzkim. W swojej ponad 30-letniej historii, Top Employers Institute, certyfikował ponad 2 tys. organizacji w 123 krajach na pięciu kontynentach. Firma Nationale-Nederlanden, dla której ważne jest tworzenie przyjaznej kultury organizacyjnej, tytuł Top Employer Polska uzyskała już po raz siódmy oraz Top Employer Europe po raz piąty.

Nationale-Nederlanden działa w Polsce od 1994 roku. Firma jest jednym z liderów rynku, specjalizującym się w ubezpieczeniach na życie, oszczędnościach i emeryturach. W ofercie posiada produkty, które pomagają klientom dbać o to, co dla nich najważniejsze, czyli życie i zdrowie. Jako firma odpowiedzialna społecznie od lat angażuje się w inicjatywy, które rozwiązują problemy społeczne i poprawiają jakość życia Polaków.

ŹRÓDŁONationale-Nederlanden