Nationale-Nederlanden rusza z kampanią „O to, co ważne, pytamy wprost”

Nowotwory złośliwe są drugą, najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Te alarmujące dane stały się jednym z pretekstów do stworzenia przez Nationale-Nederlanden nowej kampanii, która ma zachęcić Polaków do refleksji nad ich bezpieczeństwem finansowym na wypadek choroby. W serii filmów marka zadaje przewrotne pytania, która skłaniają do myślenia i motywują do działania. Ubezpieczyciel będzie prowadził działania promocyjne przez 6 tygodni, od 17 października. Kampania obejmie spoty w telewizji i Internecie, a także działania contentowe oraz aktywność w mediach społecznościowych.

Skala występowania nowotworów w Polsce to problem nie tylko zdrowotny, ale także społeczny. Jak wynika ze statystyk Krajowego Rejestru Nowotworów, co roku diagnozowany jest on u blisko  170 tys. osób. Sama diagnoza zmienia życie nie tylko chorego, ale i jego rodziny. Dlatego Nationale-Nederlanden ruszyło z kampanią „O to, co ważne, pytamy wprost”. Jej celem jest skłonienie Polaków do większej troski o zabezpieczenie siebie i bliskich na wypadek zachorowania.

W naszych spotach chcemy przypomnieć, że o trudnych sprawach, takich jak zdrowie i bezpieczeństwo finansowe, trzeba mówić wprost. Po raz kolejny zachęcamy do działania i odpowiedniego zabezpieczenia  przyszłości swojej i najbliższych na wypadek poważnej choroby. W ramach kampanii promujemy więc wsparcie, które nasi klienci otrzymają w razie diagnozy nowotworu: praktyczne, materialne oraz psychologiczne. Co istotne, na każdym etapie mogą też liczyć na pomoc ze strony naszych doradców

– mówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

„O to, co ważne, pytamy wprost” to kampania produktowa, w ramach której marka przygotowała pięć spotów. W każdym z nich widzimy trzypokoleniową rodzinę – dzieci, rodziców i dziadków. Dzieci symbolizują energię i otwartość na zmiany. Dziadkowie z kolei reprezentują doświadczenie i mądrość życiową. Wspólnie zwracają się do rodziców i zadają im proste, lecz zaskakująco poważne pytania, które skłaniają do refleksji. W ten sposób wyrażają swoją troskę oraz motywują rodziców, by zastanowili się nad swoim podejściem do profilaktyki finansowej.
Nationale-Nederlanden od wielu lat angażuje się w liczne akcje edukacyjne na temat profilaktyki chorób onkologicznych. Także tym razem spotom produktowym w telewizji i digitalu towarzyszyć będą działania contentowe i komunikacja w mediach społecznościowych, w ramach których marka będzie zachęcała do wprowadzenia do swojego życia pozytywnych dla zdrowia zmian.

Wielu Polaków wciąż nie dopuszcza do siebie myśli o zachorowaniu. Podejmują niezbędne działania dopiero wtedy, gdy nowotwór stanie się dla nich lub ich bliskich faktem. Pomimo coraz większej liczby akcji społecznych, które podkreślają wagę profilaktyki zdrowotnej, duża część z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy, że ma realny wpływ na swoje zdrowie i, podejmując odpowiednie aktywności, może zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby. Cel naszej kampanii to zaangażowanie odbiorców w ten dość trudny temat, skłonienie ich do refleksji, a także promowanie działań profilaktycznych, które niejednokrotnie mogą uratować życie

– podkreśla Marta Maszewska-Danielewicz.

Kampania rozpocznie się 17 października i potrwa przez 6 tygodni. Spoty transmitowane będą w telewizji oraz w Internecie. Projekt został zrealizowany we współpracy z agencją Brasil. Za realizację materiałów video odpowiada Papaya Films, a za zakup mediów – dom mediowy Wavemaker.
ŹRÓDŁONationale-Nederlanden