Nowoczesny sprzęt od TUW PZUW dla szpitali z województwa łódzkiego

Innowacyjne zdalne stetoskopy pomogą w opiece nad pacjentami szpitali z województwa łódzkiego. TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekazał nowoczesne urządzenia szpitalom zarządzanym przez Urząd Marszałkowski tego regionu.

– Niesiemy pomoc w szczególnym okresie, gdy znów narasta liczba zakażonych COVID-19. Sięgamy po najnowocześniejsze technologie w trosce o chorych i żeby wspierać lekarzy. Zdalne stetoskopy umożliwiają badanie na odległość. Zapewniają stałą kontrolę stanu zdrowia chorych, a jednocześnie zwiększają bezpieczeństwo lekarzy i personelu medycznego w przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19 u pacjenta – mówi członek Zarządu TUW PZUW Aneta Zawistowska.

Oparte na sztucznej inteligencji urządzenia pozwalają na zdalne badanie płuc i serca.  – Chory może sam przykładać stetoskop we wskazane punkty na ciele, a przebywający z dala od niego lekarz za pośrednictwem internetowej platformy dostaje natychmiastowy odczyt. Wyniki badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza – tłumaczy Dyrektor ds. Medycznych w TUW PZUW Piotr Daniluk.

Po wybuchu pandemii TUW PZUW przeznaczył prawie połowę swojego funduszu prewencyjnego na walkę z COVID-19.
– Do szpitali trafiły, oprócz zdalnych stetoskopów, tzw. opaski życia, które umożliwiają zdalne monitorowanie parametrów życiowych pacjentów. Przekazaliśmy także środki ochrony i materiały sanitarne. Ubezpieczenia wzajemne opierają się na solidarności i pomocy, a krytyczny okres pandemii to moment, aby tę solidarność w szczególny sposób okazać – dodaje Aneta Zawistowska.

TUW PZUW wspiera także inne przedsięwzięcia, które mają służyć jak najlepszej opiece nad chorymi. Sfinansował m.in. zakup aparatu USG do monitorowania postępu porodu na sali porodowej dla Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzi również cykle szkoleń dla lekarzy i personelu medycznego, jak „Bezpieczny Poród” i „Dobre Relacje z Pacjentem”.

TUW PZUW, należący do Grupy PZU, jest największym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych. Działa na zasadzie non-profit. Prawie jedną czwartą ubezpieczonych przez TUW PZUW stanowią podmioty medyczne.

ŹRÓDŁOPZU