Nowość w InterRisk – program MikroFlota dla małych i średnich przedsiębiorstw

Samochód bardzo często okazuje się narzędziem niezbędnym do prowadzenia działalności gospodarczej. Wyjazdy służbowe, spotkania pracowników z klientami, przewożenie lub odbiór towarów. To przykłady używania samochodu w firmach – bez względu na jej wielkość.

Według Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, w Polsce działa 1,77 mln przedsiębiorstw niefinansowych (dane za 2013 r.) określanych jako przedsiębiorstwa aktywne, z czego małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią aż 99,8% tych podmiotów. Dlatego też, z myślą o mikroprzedsiębiorcach InterRisk przygotował specjalny program MikroFlota, oferując konkurencyjne na rynku warunki ubezpieczenia pojazdów.

 

Dzięki naszemu ubezpieczeniu Klienci posiadający od 5 do 20 pojazdów nie muszą ubezpieczać każdego samochodu z osobna. W ramach jednej umowy mogą ubezpieczyć zbiorczo wszystkie pojazdy, co wymiernie przekłada się na obniżenie kosztów ubezpieczenia całej floty – powiedziała Anna Kręgielewska – Zastępca Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych w InterRisk. – Nie bez znaczenia dla wysokości składki jest także szkodowość klienta, czyli liczba szkód oraz wysokość wypłaconych odszkodowań – dodała Anna Kręgielewska z InterRisk.

Program jest skierowany do:

  • osób prawnych (firmy, instytucje), osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, a także dla jednostek organizacyjnych nie będących osobami prawnymi użytkującymi od 5 do 20 pojazdów oraz
  • rolników nie prowadzących działalności gospodarczej użytkujących od 10 do 20 pojazdów.

W przypadku szkody InterRisk gwarantuje Klientowi darmową obsługę door to door, bezpłatny samochód zastępczy na czas likwidacji szkody klasy A i B. W imieniu klienta wszystkie formalności organizuje warsztat, który likwiduje szkodę. Po naprawie klient otrzymuje wyczyszczony i umyty samochód.

Zakres ubezpieczenia komunikacyjnego obejmuje:

  • Ubezpieczenie Autocasco
  • Ubezpieczenie Intercasco
  • Ubezpieczenie AutoAssistance
  • Ubezpieczenie AutoSzyby
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażera
  • Ochronę prawną
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w ruchu zagranicznym Zielona Karta

Do programu Mikroflota nie zakwalifikują się pojazdy będące przedmiotem wynajmu długoterminowego, użytkowane do przewozów przesyłek kurierskich i ekspresowych, użytkowane w rajdach, wyścigach, jazdach terenowych, konkursowych lub służące jako rekwizyt. Także użytkowanie do zarobkowego przewozu osób lub wynajmowanie pojazdów zarobkowo – w tym ich wypożyczanie lub też użytkowanie do nauki jazdy wyklucza możliwość zawarcia ubezpieczenia w proponowanym programie.

Warunkiem zawarcia umowy i skorzystaniem z warunków programu jest ubezpieczenie co najmniej 5 pojazdów w roku ubezpieczeniowym i do 5 roku eksploatacji w zakresie OC i AC, choć nie dotyczy to ciągników rolniczych, naczep, motorowerów i motocykli.

Szczególne warunki, na jakie mogą liczyć ubezpieczeni to możliwość umowy AC dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton – w wariancie autoryzowanym dla pojazdów do 5 roku eksploatacji oraz z wariancie praktycznym dla pojazdów od 6 do 13 roku eksploatacji. Likwidacja szkód odbywać się będzie w Sieci Partnerskiej InterRisk, która dysponuje 300 najlepszymi warsztatami w całej Polsce, w tym ponad 100 ASO.

źródło: InterRisk