Pierwszy oddział Prudential na Podkarpaciu otwarty. Zapraszamy do Rzeszowa

Prudential otworzył dzisiaj swój oddział w Rzeszowie. Jest to pierwsza tego typu placówka na terenie województwa podkarpackiego, a przedstawiciele firmy obecni na uroczystości otwarcia podkreślają, że Prudential zaoferuje możliwość współpracy w charakterze pośrednika ubezpieczeniowego ponad 100 osobom z miasta i okolic. W ciągu kilku kolejnych miesięcy firma planuje otwarcie oddziałów w kolejnych miastach, nie zdradzając jednak ich lokalizacji. Nie wyklucza również kolejnych otwarć na Podkarpaciu.

prudentail_otwarcie

Prudential – działający na polskim rynku od wczesnej wiosny 2013r. – otworzył dzisiaj swój szesnasty oddział w Polsce, a pierwszy na Podkarpaciu. Rzeszowska placówka stanie się miejscempracy dla ponad 100 osób z miasta i okolic, tyle właśnie chce pozyskać ubezpieczyciel na lokalnym rynku. Jak mówi obecna na uroczystości otwarcia oddziału Katarzyna Partyga, dyrektor departamentu zasobów ludzkich w Prudential w Polsce, otwarcie rzeszowskiego oddziału zbiega się w czasie w kampanią rekrutacyjną prowadzoną przez ubezpieczyciela w telewizji. „Pokazujemy, że praca przedstawiciela ubezpieczeniowego może być pomysłem na nowy i „własny” zawód, a chociaż trudna i wymagająca – bo nie zawsze słyszymy słowo „tak” od klienta, dostarcza wiele satysfakcji.” – mówi Partyga. Dodaje również, że oferta współpracy dla ponad 100 osób jest wartości ą dodaną dla każdego lokalnego rynku pracy, na którym ubezpieczyciel otwiera swój oddział. Prudential rozbudowuje sieć swoich przedstawicieli, którzy jako osoby wykonujące czynności agencyjne w ubezpieczeniach, prowadzą własną działalność gospodarczą.

Jak mówią w Prudentialu, strategia firmy zakłada obecność we wszystkich większych miastach w Polsce, właśnie poprzez rozbudowę sieci oddziałów oraz pozyskiwanie osób do współpracy w charakterze przedstawicieli ubezpieczeniowych. Prudential deklaruje również chęć rozpoczęcia współpracy z menedżerami sprzedaży, legitymującymi się doświadczeniem w branży finansowej. Firma oferuje im kompleksowe szkolenia i wdrożenia w budowanie sieci sprzedaży. Robert Zagata, dyrektor sprzedaży agencyjnej w Polsce, również obecny na uroczystości otwarcia rzeszowskiego oddziału, podkreśla, że kolejne otwarcie dowodzi realizacji planów rozwoju Prudential. Firma chce mieć około 20-25 oddziałów w całym kraju i współpracować docelowo z ponad 3 tys. przedstawicieli. Do końca tego tylko roku Prudential chce powiększyć swoją sieć sprzedaży o ponad 1 000 osób. Służyć temu mają środki deklarowane na inwestycje w Polsce – ok. 150 mln zł – które zostaną przeznaczone właśnie na rozbudowę sieci oddziałów i pozyskania konsultantów do współpracy, a także rozwój infrastruktury IT oraz budowę rozpoznawalności marki.

Prudential kieruje swoją ofertę współpracy w Rzeszowie i okolicach również do nauczycieli, a to ze względu na ich doświadczenie zawodowe oraz rozbudowaną sieć kontaktów. Sporą grupę konsultantów stanowią także świeżo upieczeni absolwenci i studenci ostatnich lat różnych kierunków studiów. Jak mówi Robert Zagata: „Nie wykluczamy nikogo z możliwości współpracy z nami i interesuje nas każdy, kto świadomie podejmuje wybór drogi zawodowej pośrednika ubezpieczeniowego, albo przynajmniej chce spróbować swoich sił w naszej branży. To zawód niełatwy i pełen wyzwań, ale również satysfakcjonujący. Nasze doświadczenia z innych oddziałów pokazują, że oferta współpracy z Prudential dobrze trafia do nauczycieli i do wszystkich osób, które cenią sobie elastyczny sposób współpracy – pracę wg własnego „grafika.”

Nowo otwarty oddział w Rzeszowie mieści się przy Al. Rejtana 20, w budynku Karowa Office.

źródło: Prudential