PKO Ubezpieczenia wdraża centralne oprogramowanie firmy TIA

TIA Technology ogłosiła, że PKO Ubezpieczenia, która jest częścią grupy PKO Banku Polskiego, wiodącego polskiego banku, wdrożyła centralne oprogramowanie TIA. PKO Ubezpieczenia uruchamia uniwersalny, nowoczesny portfel produktów finansowych dla klientów PKO Banku Polskiego. Rozwiązanie TIA posłuży jako platforma do zarządzania pełną gamą produktów ubezpieczeniowych, w tym definiowania produktów, administrowania polisami oraz zarządzania szkodami. Wdrożenie systemu było możliwe dzięki współpracy pomiędzy TIA Technology i Sygnity S.A, która podpisała umowę z PKO Ubezpieczenia. Sygnity była odpowiedzialna za wdrożenie systemu, w tym dopasowanie rozwiązania do indywidualnych wymagań klienta.

Kluczem jest doświadczenie i zaufanie

Wdrożenie głównego systemu obsługi ubezpieczeń należy do najbardziej złożonych przedsięwzięć i firmy nie podejmują ich z łatwością. Dlatego zaangażowanie, ścisła współpraca oraz doświadczenia i referencje z wcześniejszych wdrożeń danej tehcnologii są bardzo ważne. PKO Ubezpieczenia współpracowała bezpośrednio zarówno z dedykowanym Engagement Managerem TIA, jak i lokalnie z Markiem Przybyszem, odpowiadającym za operacje TIA Technology w Europie Centralno-Wschodniej, działającym na co dzień w Warszawie. Silne zaangażowanie ze strony producenta oprogramowania oraz ścisła współpraca pomiędzy PKO Ubezpieczenia, partnerem wdrażającym i TIA istotnie przyczyniły się do pomyślnego uruchomienia i realizacji projektu wdrożeniowego. Współpraca lokalna oraz z zespołami centrali poprzez Engagement Managera TIA będą kontynuowane po wdrożeniu.

“Nasza decyzja o wdrożeniu systemu TIA była wynikiem starannej selekcji zarówno wśród lokalnych, jak i międzynarodowych dostawców rozwiązań” wyjaśnia Maciej Kloze, Członek Zarządu, Dyrektor Departamentu IT i Administracji PKO Ubezpieczenia.

„Pomyślne wdrożenie projektu potwierdziło słuszność tej decyzji. Jestem bardzo dumny, że zespół ukończył projekt z zachowaniem ustalonych parametrów: na czas, zgodnie z budżetem i w ustalonym zakresie” – dodaje.

Centralne rozwiązanie TIA umożliwi PKO Ubezpieczenia m.in.:

  • Wspieranie strategii rozwoju PKO Banku Polskiego poprzez rozszerzenie istniejących relacji z klientami banku i osiągnięcie większego udziału w rynku produktów ubezpieczeniowych
  • Skutecznie dostarczenie produktów ubezpieczeniowych zarówno niezależnie, jak i w ścisłej integracji z produktami bankowymi
  • Szybkie dostarczanie nowych produktów ubezpieczeniowych na rynek dzięki dużej elastyczności i wysokiej konfigurowalności produktów w TIA

Szybki czas wprowadzania innowacyjnych produktów na rynek

“Sprostanie zmieniającym się wymaganiom klientów w oparciu o elastyczne produkty jest ważnym czynnikiem konkurencyjnym na dzisiejszym bezwzględnym rynku” – mówi Danuta Gołaszewska, Członek Zarządu odpowiedzialna m.in. za sprzedaż i rozwój produktów. “TIA wspiera nasze strategiczne cele biznesowe w taki sposób, że będziemy w stanie dostarczyć nowe i innowacyjne produkty na rynek szybciej i w ścisłym powiązaniu z architekturą PKO Bank Polski oraz zgodnie z wymogami regulacyjnymi”.

“PKO Ubezpieczenia wykorzystuje nasze rozwiązanie, m.in. w zakresie elastycznego tworzenia produktu w nieograniczonej gamie linii produktowych, przy tym w bardzo krótkim czasie” –mówi Marek Przybysz, odpowiadający za operacje TIA Technology w Europie Centralno-Wschodniej.

“Gratulacje dla PKO Ubezpieczenia z okazji rozpoczęcia z sukcesem nowej działalności ubezpieczeniowej. TIA jest dumna, że dostarczyła platformę adekwatną do ambicji PKO, by stać się liderem w segmencie bancassurance – sprzedaży produktów ubezpieczeniowych za pośrednictwem banku” – mówi Anders Rosenbeck, Wiceprezes sprawujący opiekę nad tym wdrożeniem z ramienia Zarządu TIA Technology.

“Cieszymy się, że Sygnity było częścią zespołu, który zrealizował tak ważny projekt wdrożeniowy z sukcesem, w bardzo krótkim czasie. Wierzymy, że współpraca pomiędzy PKO Ubezpieczenia, TIA Technology oraz Sygnity i jej podwykonawcą NCDC dobrze wróży na przyszłość i zaowocuje kolejnymi projektami” – mówi Roman Durka, Wiceprezes Zarządu Sygnity S.A.

O PKO Ubezpieczenia

PKO Ubezpieczenia jest częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego SA – jednej z największych grup finansowych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz liderem polskiego sektora bankowego. PKO Ubezpieczenia to wspólna marka PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Kluczowym obszarem działalności jest zapewnienie zarówno szerokiej gamy ubezpieczeń na życie, jak i produktów majątkowych powiązanych z PKO Bank Polski. Jej celem jest oferowanie nowoczesnych i praktycznych produktów ubezpieczeniowych poprzez dostarczanie kompleksowej i realnej ochrony ubezpieczeniowej. Klienci mają łatwy dostęp do produktów poprzez oddziały PKO Bank Polski w całej Polsce. Więcej na www.pkoubezpieczenia.pl

źródło: Informacja prasowa