Prudential Polska z dumą wspiera SOS Wioski Dziecięce

Prudential Polska wraz z grupą M&G plc, do której należy Prudential Polska, wspiera zdalną edukację dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

W trudnym okresie pandemii Prudential Polska wsparł podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, przekazując sprzęt komputerowy oraz środki finansowe. „W czasie, gdy większość placówek oświatowych stara się realizować program nauczania zdalnie, dzieci potrzebują komputerów, by móc w nim uczestniczyć. Przekazaliśmy laptopy jak również pomoc finansową dla podopiecznych ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, aby dzieci, które są w trudnej sytuacji, mogły brać udział  w zdalnych lekcjach, tak jak ich koledzy. Cieszę się, że mogliśmy pomóc.” – mówi Małgorzata Podrażka – Dyrektor HR w Prudential Polska.

Prudential Polska od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce i pomaga jego podopiecznym. Niewątpliwie tradycją w firmie stała się już akcja “Mikołaj – Prezenty dla dzieci”. Zaangażowanie pracowników z roku na rok jest coraz większe, to  popularna i bardzo lubiana przedświąteczna akcja. Dzieci przygotowują piękne  listy do Św. Mikołaja, a pracownicy mają szansę na spełnienie marzeń  w nich zawartych.  Z roku na rok liczba chętnych Mikołajów rośnie, w samym tylko 2019 r. pracownicy Prudential zrealizowali marzenia z ponad 200 listów przesłanych przez dzieci.

W lecie zaś pracownicy Prudential Polska chętnie biorą udział w aktywnościach sportowych w ramach akcji Prudential Sport Challenge. „Łączymy przyjemne z pożytecznym: pracownicy organizują grupowe aktywości sportowe, a udział każdego pracownika to określona suma przekazywna przez Prudential dla Stowarzyszenia. Im więcej aktywności i im więcej uczestników, tym większa kwota przekazana dla Stowarzyszenia. W ramach 5 edycji Prudential Sport Challenge przekazaliśmy Stowarzyszeniu prawie 190 tys. zł. Bardzo chętnie i szalenie ambitnie podchodzimy do wyzwania sportowego, staramy się pobijać wynik uzbieranej sumy, by pomóc dzieciom. Co ciekawe, co roku udaje się zaangażować coraz więcej pracowników do udziału w wyzwaniu, co przekłada się na większą kwotę dla Stowarzyszenia” – mówi rzeczniczka Prudential Polska Marta Skowron-Moszkowicz.

Obecne wsparcie w trudnych i wymagających czasach pandemii wpisuje się w kontynuowaną przez lata tradycję współpracy Prudential Polska ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce.

ŹRÓDŁOPrudential