Rok sukcesów Igi Świątek z PZU

Miniony rok na korcie należał do Igi Świątek. Polka sięgnęła po najważniejsze trofea w światowym tenisie i ustanowiła nowe rekordy w historii tego sportu. Liderkę rankingu WTA i Najlepszego Sportowca Polski 2022 z dumą wspiera główny partner – PZU, który gratuluje jej wspaniałego sezonu i życzy jeszcze większych sukcesów w 2023 roku. W samym tylko 2022 roku współpraca z pierwszą rakietą świata przyniosła PZU przeszło 115 mln ekwiwalentu reklamowego.

– Osiągnięcia Igi Świątek w minionym sezonie są imponujące. Cieszę się, że wciąż jest w doskonałej formie, bo przed nią wielkie wyzwanie w Australii. Już drugi rok zapewniamy Idze bezpieczeństwo finansowe, dzięki któremu może ona spokojnie doskonalić grę i rozwijać tenisową karierę. Jako główny partner i ubezpieczyciel Igi z przyjemnością obserwujemy olbrzymi progres, który dzięki ciężkiej pracy i determinacji zrobiła od początku ubiegłego roku – mówi Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Iga Świątek od 41 tygodni zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WTA. W 2022 roku wygrała 8 turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe (Rolanda Garrosa i US Open). Może również pochwalić się 67 wygranymi meczami oraz serią 37 zwycięstw z rzędu, czego w tym stuleciu jeszcze nie udało się dokonać żadnej zawodniczce. Iga otrzymała trofeum imienia Chris Evert dla najlepszej singlistki roku, a w uznaniu wyników, jako pierwsza Polka została nagrodzona przez WTA Awards tytułem Player of the Year 2022. Ostatnio decyzją kibiców wygrała też prestiżowy plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2022 roku. Zdobyła również pierwsze miejsce w ankiecie Polskiej Agencji Prasowej na 10 najlepszych sportowców 2022 roku w Europie. Sukcesy Polki doceniają także zagraniczne media, np. francuska gazeta L’Equipe uznała Igę Świątek za najlepszą sportsmenką 2022 roku na świecie.

Agencja badawcza Sponsoring Insight wyliczyła, że od stycznia do grudnia 2022 roku w mediach ukazało się niemal 40 tys. materiałów, w których pojawiła się Iga Świątek eksponująca markę PZU. Przekłada się to na przeszło 115 mln zł ekwiwalentu reklamowego. To niemal trzy razy więcej niż w roku ubiegłym.

– Wartość ekwiwalentu reklamowego, jaki w tym roku wypracowała dla PZU Iga Świątek, jest efektem jej wspaniałych osiągnięć podczas turniejów. Jej obecność w gronie najlepszych sportowców przyczynia się do dużej ekspozycji i zasięgu marki PZU, nie tylko w Polsce i Europie gdzie działamy biznesowo, lecz także na całym świecie. Jesteśmy dumni, że Iga jest tak znakomitą ambasadorką Polski. Jej dokonania sportowe, styl gry oraz postawa poza kortem pokazują dojrzałość i odpowiedzialność tej młodej zawodniczki. Doceniamy, że Iga wykorzystuje swój autorytet angażując się w sprawy o znaczeniu uniwersalnym, a także promuje sport wśród dzieci i młodzieży, m.in. w ramach programu Dobra Drużyna PZU – mówi Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Od czerwca 2021 roku Iga Świątek jest kapitanem i ambasadorką Dobrej Drużyny PZU, czyli programu promującego aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, do którego dołączyło już ponad 70 tys. młodych zawodników z całej Polsce.

– Obserwujemy, jak entuzjazm Igi Świątek udziela się kibicom. Takie czerpanie radości z każdej ciężko zapracowanej wygranej chcielibyśmy zaszczepić podopiecznym programu Dobra Drużyna PZU. Wierzymy, że wielu z nich w przyszłości ma szansę spełnić sportowe marzenia i osiągnąć sukces na miarę Igi. Najważniejsze, aby dzieci od najmłodszych lat miały szansę rozwijania swoich pasji i były wychowywane zgodnie z zasadami fair play. W tym pomaga im największy polski ubezpieczyciel – mówi Sylwia Matusiak, członek zarządu PZU Życie.

Dobrą współpracę z PZU w minionym roku docenia również sama tenisistka:

– Ten rok był wyjątkowy, zdecydowanie najlepszy w mojej karierze i nigdy go nie zapomnę. Osiągnęłam więcej niż mogłabym sobie wymarzyć podczas jednego sezonu. To zasługa całego zespołu, z którym ciężko pracujemy, by moja forma była stabilna i żebym stawała się coraz lepszą tenisistką. Nie byłoby to  możliwe także bez  wsparcia ze strony mojego głównego sponsora – PZU, dzięki któremu mam zapewnione bezpieczeństwo w biznesowej sferze mojej kariery. Dzięki tej strategicznej współpracy mogę skupić się na swojej pracy – grze w tenisa – mówi Iga Świątek.

Jako główny partner i ubezpieczyciel, PZU życzy Idze Świątek kolejnych sukcesów w 2023 roku, zarówno na światowych kortach, jak i w życiu osobistym.

ŹRÓDŁOPZU