TFI PZU dołączyło do grona Akredytowanych Pracodawców

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU SA dołączyło do grona Akredytowanych Pracodawców ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants). Prestiżowy status, uzyskany wcześniej także przez PZU SA i PZU Życie SA, wyróżnia firmy utrzymujące wysoki standard programów rozwoju i doskonalenia pracowników w zakresie rachunkowości, finansów i zarządzania.

Status Akredytowanego Pracodawcy przyznawany jest w wyniku audytu procesów Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Dla członków ACCA zatrudnionych w PZU stanowi on gwarancję możliwości rozwoju zawodowego i stałego podnoszenia kompetencji w zakresie finansów i rachunkowości. Członkowie ACCA zwolnieni są z corocznego wypełniania wymaganych limitów godzin w ramach kształcenia ustawicznego (Continous Professional Development). Status Akredytowanego Pracodawcy stanowi też magnes przyciągający najbardziej wartościowych kandydatów do pracy, którzy posiadają już kwalifikację ACCA lub są na drodze do jej zdobycia.

– Status Akredytowanego Pracodawcy ACCA potwierdza celowość naszych działań, które w efekcie przekładają się na jakość świadczonych przez nas usług – powiedziała Olga Zarachowicz, Dyrektor Zarządzający ds. HR w Grupie PZU. – W firmie ubezpieczeniowej wysoko wykwalifikowani specjaliści z zakresu finansów i rachunkowości stanowią podstawę jej efektywnego i sprawnego funkcjonowania. Dlatego bardzo zależy nam na rozwoju ich kompetencji – dodała Olga Zarachowicz.

Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się w poniedziałek 22 czerwca podczas wydarzenia ACCA Thought Leadership Meeting w Hotelu Radisson.

ACCA jest największą, najbardziej prestiżową i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zawodową dla specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania, zrzeszającą ponad 170 tysięcy członków i 436 tysięcy studentów ze 180 krajów świata. Program akredytacji pracodawców przez ACCA jest dowodem uznania dla wysokich standardów prowadzenia przez nich programów rozwoju i doskonalenia pracowników w zakresie rachunkowości i finansów.

– Cieszymy się z kolejnej akredytacji przyznanej Grupie PZU. Świadczy ona nie tylko o wysokich standardach dbania o rozwój kompetencji biznesowych i finansowych wśród kadry finansowej, ale również o świadomym budowaniu wyróżniającej marki pracodawcy – powiedział Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor Zarządzający ACCA na Polska i Kraje Bałtyckie.

To kolejne wyróżnienie dedykowane pracodawcom a przyznane PZU w ostatnim czasie. W majowym konkursie Employer Branding Excellence Awards nagrodzona została Doskonała Kampania Internetowa Grupy PZU jako pracodawcy z boskim Thorem w roli głównej. W czerwcowym konkursie Employer Branding Stars jury doceniło całoroczną kampanię wizerunkową firmy, aktywność w mediach społecznościowych i cykl wiosennych wydarzeń wizerunkowych PZU na uczelniach. Ubezpieczyciel otrzymał też szczególnie cenne wyróżnienie specjalne za wizerunkowe działania i sukcesy w ostatnich latach oraz wyznaczanie branżowych standardów. Ich efektem są m.in. awanse w ogólnopolskich badaniach wizerunkowych Pracodawca Roku organizacji AIESEC Polska (TOP 5), Idealny Pracodawca Universum Poland (TOP10) oraz  Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów Antal International (TOP2 branży finansowej).

źródło: PZU