TUW PZUW zapewni opiekę zdrowotną pracownikom Pekao Leasing

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych zadba o zdrowie pracowników Pekao Leasing i ich rodzin. Obejmie ich ubezpieczeniem zdrowotnym. Porozumienie w tej sprawie podpisali prezesi TUW PZUW i Pekao Leasing.

–  Ubezpieczenia zdrowotne to nowy i dynamicznie rozwijający się segment naszej działalności. Wspieramy pracodawców w trosce o zdrowie pracowników, którzy są jednym z największych kapitałów każdej firmy. Zapewniamy całodobową opiekę medyczną i szybki dostęp do lekarzy specjalistów, łączymy programy profilaktyczne z medycyną pracy. Jesteśmy dumni, że atrakcyjność naszej oferty doceniają tak cenieni pracodawcy, jak Pekao Leasing – mówi Prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

– Podpisując umowę z TUW PZUW, osiągamy dwa cele. Po pierwsze, pokazujemy, że jako pracodawca dbający o swoich pracowników dążymy do zapewnienia im jak najlepszej – zarówno pod względem jakości, ale również dostępności – opieki w zakresie tego, co jest dla nich bardzo ważne, czyli zdrowia ich i najbliższych. Po drugie, Pekao Leasing działa w Grupie Banku Pekao, będąc też równocześnie częścią Grupy PZU. Współpraca w ramach jednej grupy przynosi tylko pozytywne efekty – podkreśla Prezes Pekao Leasing Krzysztof Zgorzelski.

Ubezpieczenia zdrowotne w TUW PZUW mają formę pakietów medycznych. Pracownicy Pekao Leasing, ich rodziny i partnerzy życiowi będą mogli korzystać m.in. z konsultacji u lekarzy pierwszego kontaktu, wizyt bez skierowania u specjalistów z ponad 20 dziedzin i badań diagnostycznych. Ubezpieczenie obejmuje też wizyty domowe lekarzy i  rehabilitację.

 Atrakcyjność ubezpieczeń zdrowotnych w TUW PZUW polega na tym, że usługi świadczy rynkowy potentat, jakim jest PZU Zdrowie. Ma prawie 2500 przychodni w ponad 600 miastach w Polsce. Czas oczekiwania na wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej to maksimum dwa dni, a u specjalisty – do pięciu dni. W przypadku porad telemedycznych to nie więcej niż kilka godzin – wyjaśnia prezes Kiliński.

TUW PZUW to największe w Polsce towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych. Należy do Grupy PZU. Jest zwycięzcą prestiżowego Rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń, zorganizowanego przez redakcję „Dziennik Gazety Prawnej”. Został najwyżej oceniony wśród towarzystw ubezpieczeń wzajemnych.

ŹRÓDŁOPZU