Ubezpieczenie Bezpieczny Powrót – teraz z NNW

Bezpieczny Powrót – pierwsza polisa dla pasjonatów gór stworzona przez Polski Związek Alpinizmu i PZU – została rozbudowana. Teraz ochronę można rozszerzyć o następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW). Tym samym Bezpieczny Powrót zabezpieczy przed najważniejszymi ryzykami jakie mogą spotkać podróżnika.

Bezpieczny Powrót to pierwsze roczne ubezpieczenie dedykowane miłośnikom aktywnego wypoczynku z możliwością ochrony NNW. Zakres ochrony i sumy ubezpieczenia w stosunku do składki są bardzo korzystne. Koszt pakietu indywidualnego wraz z NNW zaczyna się od 260 zł. Zatem ochronę od nieszczęśliwych wypadków na sumę 50 tys. zł, otrzymuje się już za 46 zł.

Do wyboru jest, aż osiem wariantów sumy ubezpieczenia – od 50 tys. aż do 1 mln złotych. W wariancie partnerskim i rodzinnym każdy z ubezpieczonych może wybrać inną sumę, dopasowując poziom ochrony do swoich potrzeb. Świadczenie wypłacane jest w takim procencie sumy, w jakim ubezpieczony doznał uszczerbku na zdrowiu. Wypłata z tytułu śmierci wynosi sto procent sumy ubezpieczenia.

– O wypadek w górach nietrudno, ryzyko wpisane jest w każdą wyprawę. Dlatego fakt, że program Bezpieczny Powrót się rozwija to dobra wiadomość. Sam posiadam to ubezpieczenie i rozszerzenie o NNW sprawia, że w jednym pakiecie jestem zabezpieczony od najczęściej występujących zagrożeń. Na pewno łatwiej wyruszać na szlak ze świadomością, że mogę liczyć na pomoc w każdych okolicznościach – mówi Janusz Gołąb  pierwszy zdobywca ośmiotysięcznika Geszerbrum zimą.

Z punktu widzenia pasjonatów gór i szerzej aktywnego wypoczynku najważniejsze jest to, że Bezpieczny Powrót obejmuje ochroną także sporty wysokiego ryzyka. Jest to o tyle ważne, gdyż w standardowych polisach NNW ubezpieczyciele często zawierają wyłączenia dla sportów ekstremalnych lub podwyższonego ryzyka.

Program Bezpieczny Powrót wystartował ponad rok temu i w tym czasie stał się popularny w środowisku górskim. Zaangażowanie uczestników w rozwój ubezpieczenia pozwoliło na wprowadzenie nowych rozszerzeń do zakresu ochrony i dopasowanie jej do ich potrzeb.

Na początku tego roku wprowadzony został drugi pakiet z większymi sumami ubezpieczenia oraz rozszerzenie ochrony dla wypraw do wysokości 7 600 m n.p.m. Obniżone zostały też składki za pozostałe rozszerzenia, tak aby były dostępne dla większej grupy osób.

Aby zawrzeć ubezpieczenie wystarczy złożyć wniosek online na stronie www.pza.org.pl lub www.sport.iexpert.pl. Polisa jest wysyłana na wskazany adres e-mail – otrzymujemy wówczas kartę ubezpieczenia z zakodowanymi informacjami o polisie. Co ważne ochrona ubezpieczenia rozpoczyna się już w momencie złożenia wniosku.

Podstawowy pakiet zapewnia ochronę w zakresie akcji ratunkowej, kosztów leczenia, kosztów transportu do kraju, odpowiedzialności cywilnej, pomocy prawnej, ubezpieczenia bagażu.

źródło: PZU