Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji zadziała w przypadku kwarantanny

Europa Ubezpieczenia rozszerza zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji. Polisa ochroni przed skutkami kwarantanny z tytułu Covid-19 oraz będzie można ją kupić tuż przed planowanym wyjazdem.

Od momentu rozpoczęcia pandemii Covid-19 ubezpieczenie Koszty Rezygnacji stało się obowiązkową pozycją dla wielu osób, planujących zagraniczny wypoczynek. Chroni je przed finansowymi skutkami rezygnacji z wyjazdu lub przerwania podróży na skutek takich zdarzeń losowych jak np. choroba (w tym koronawirusa) czy wypadek. Dostrzegając rosnące zainteresowanie klientów Europa Ubezpieczenia – jeden z liderów rynku ubezpieczeń turystycznych – zdecydowała się rozszerzyć zakres tego produktu. Odświeżone ubezpieczenie Koszty Rezygnacji ochroni także przed koniecznością odwołania wyjazdu z powodu skierowania na przymusową kwarantannę.

Wraz z nową falą Covid-19 zostały zaostrzone przepisy, dotyczące kierowania na kwarantannę. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji właśnie o ochronę w takim przypadku. Mamy nadzieję, że pozwoli to na spokojniejsze planowanie wypoczynku, szczególnie w okresie rozpoczynających się ferii zimowych – mówi Tomasz Janas, ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych w Europa Ubezpieczenia.

Ochrona obejmuje ubezpieczonego podróżującego, współuczestników podróży oraz ich dzieci. W przypadku skierowania na kwarantannę mogą liczyć na zwrot kosztów niewykorzystanej imprezy turystycznej, noclegów czy biletów. Nowy zakres ochrony jest elementem wyższego wariantu ubezpieczenia Koszty Rezygnacji „100% Max”. Klienci, którzy wybiorą niższy wariant polisy („100%”), będą mogli go rozszerzyć o ochronę na wypadek zachorowania na koronawirusa lub kwarantanny po opłaceniu dodatkowej składki.
Inną nowością w ubezpieczeniu Koszty Rezygnacji jest możliwość zakupu polisy na siedem lub mniej dni przed planowanym wyjazdem. To kolejny element, który ma pomóc klientom w bezpiecznym planowaniu wypoczynku.

Nadal wielu podróżujących pozostawia zakup wycieczki na ostatni moment. Do tej pory powodowało to, że jeśli do zaplanowanego wyjazdu został mniej niż tydzień, to nie mogli oni już kupić ubezpieczenia Koszty Rezygnacji. Zdecydowaliśmy zmienić warunki zakupu ubezpieczenia, tak by zapewniały jak najszerszą i najlepszą ochronę dla podróżujących, również tych korzystających z ofert last minute – mówi Tomasz Janas.

Odświeżone ubezpieczenie Koszty Rezygnacji umożliwia zakup ubezpieczenia w dniu zakupu podróży (m.in. wycieczki), gdy do wyjazdu jest 30 dni lub mniej. Jeśli do wyjazdu jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie można kupić w terminie 10 dni od zakupu wycieczki (wariant 100%) lub 3 dni w wariancie 100% Max.

Nowy zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji to nie jedyne ułatwienie od Europy dla osób, które chcą podróżować w okresie pandemii. Już w 2020 roku ubezpieczyciel wprowadził do polis podróżnych klauzulę covidową, zapewniającą ochronę na wypadek zakażenia koronawirusem podczas pobytu zagranicą w zakresie pokrycia kosztów leczenia, ratownictwa, transportu czy pomocy w podróży. Natomiast od początku 2021 roku ubezpieczenie Koszty Rezygnacji chroni przed finansowanymi skutkami odwołania podróży z powodu zachorowania na Covid-19.

Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji można kupić u współpracujących z Europą agentów oraz na stronie internetowej: www.tueuropa.pl.

Europa Ubezpieczenia to jeden z liderów rynku ubezpieczeń turystycznych w Polsce. W 2019 roku z jej ochrony ubezpieczeniowej podczas podróży oraz wypoczynku za granicą i w Polsce skorzystało ponad 1,6 mln osób.

ŹRÓDŁOEuropa Ubezpieczenia