Ubezpieczenie obejmie Covid-19, składka nie wzrośnie

Aviva umożliwia rozszerzenie zakresu nowych umów grupowego ubezpieczenia na życie Opiekun o świadczenie w razie śmierci z powodu zachorowania na Covid-19. Gdyby osoba ubezpieczona zmarła na tę chorobę, wypłata z tytułu śmierci zostanie podwojona. Dodatkowa ochrona nie powoduje wzrostu składki.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu grup zawodowych, a także pracodawców chcących zwiększyć poczucie bezpieczeństwa swoich pracowników na czas epidemii – mówi Hubert Szczepanik, dyrektor działu ubezpieczeń korporacyjnych w Avivie.

Z dodatkowej ochrony mogą skorzystać klienci, którzy zdecydują się na zawarcie grupowego ubezpieczenia Opiekun na podstawie kwotacji wystawionej od 15 września do 31 grudnia 2020 r.

Suma ubezpieczenia z tytułu śmierci z powodu Covid-19 może wynieść maksymalnie 100 tys. zł – i jest równa podstawowej sumie ubezpieczenia na życie. Oznacza to, że jeśli osoba ubezpieczona umrze wskutek zachorowania na Covid-19, Aviva wypłaci nawet 200 tys. zł uposażonym (zwykle osobom najbliższym).

Dodatkowa ochrona z powodu Covid-19 obowiązuje do pierwszej rocznicy ubezpieczenia i może objąć tylko uczestnika zatrudnionego przez pracodawcę.

Ubezpieczenie Opiekun przeznaczone jest dla szerokiego kręgu pracodawców, którzy chcą ubezpieczyć od 7 pracowników. Zakres ochrony można elastycznie dopasować do oczekiwań i możliwości. Najczęściej obejmuje ona ubezpieczenie na życie, poważne zachorowania, świadczenia szpitalne oraz inne umowy dodatkowe chroniące pracowników i ich rodziny. Składka może być finansowana przez pracownika, pracodawcę bądź współfinansowana.

Aviva przygotowała też specjalną ofertę ubezpieczenia Opiekun dla nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli. Do wyboru są 3 warianty ochrony, różniące się sumami ubezpieczenia oraz składką (60, 70 lub 80 zł miesięcznie). W cenie jest również świadczenie dodatkowe w razie śmierci z powodu zachorowania na Covid-19.

Propozycja przeznaczona jest zarówno dla nauczycieli, jak i pozostałych pracowników szkół i przedszkoli. Uważamy, że objęcie nauczycieli ubezpieczeniem jest szczególnie potrzebne po powrocie do nauki stacjonarnej. Zamierzamy więc zainteresować tą propozycją pracowników oświaty, jak również dyrektorów placówek i prowadzące je samorządy – mówi Hubert Szczepanik z Avivy.

ŹRÓDŁOAviva