W Sopocie powstaje Park Hestii!

Pomiędzy siedzibą główną ERGO Hestii i położoną na granicy Gdańska i Sopotu ERGO ARENĄ powstanie park. Pierwsze efekty będą widoczne za kilka tygodni, oficjalne otwarcie nastąpi w czerwcu przyszłego roku i uświetni obchody
25-lecia ubezpieczyciela.

Zgodnie z ideą pomysłodawcy Parku – Prezesa Grupy ERGO Hestia Piotra Śliwickiego – Park Hestii całe założenie parku i przestrzenie zielone zostały zaprojektowane w sposób nietuzinkowy. Po otwarciu ma służyć mieszkańcom Trójmiasta i turystom a także pracownikom firmy i jej gościom.

Powierzchnię ponad 2 hektarów parku ozdobią glorieta parkowa w formie otwartego pawilonu z kolumnami oraz plenerowa galeria rzeźb. Projekt parku przewiduje również kilka niekonwencjonalnych sztucznych wzniesień o przewyższeniu ponad 2 metrów.

Pomysł utworzenia Parku Hestii, będącego miejscem wypoczynku dla mieszkańców turystów oraz pracowników i naszych gości, to naturalna konsekwencja naszych dotychczasowych inicjatyw o podobnym charakterze – mówi Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Grupy ERGO Hestia. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie zarówno lokalnej społeczności jak też osób odwiedzających Trójmiasto, dlatego jesteśmy przekonani, że projektowany park będzie tętnić życiem i stanie się modnym miejscem spotkań i spacerów. To również kolejny projekt prowadzony wspólnie z władzami Sopotu i Gdańska, jednocześnie przykład współpracy dla rozwoju całego regionu, który potwierdza nasz długofalowy i konsekwentny wkład w rozwój Trójmiasta i Pomorza– podsumowuje Arkadiusz Bruliński.

Prace ziemne, budowlane, drogowe i instalacyjne oraz montaż elementów małej architektury rozpoczęły się już w czerwcu 2015 roku. Oficjalne otwarcie parku planowane jest na czerwiec 2016.

W galerii rzeźb Parku Hestii znajdzie się projekt wykonany przez Matěja Franka, jednego z laureatów XIII edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Rzeźba będzie przedstawiać 24 lata rozwoju firmy.

Miłośnicy natury będą mogli podziwiać sopocką kolekcję drzew egzotycznych w tym m.in.: Klon Tatarski, Tulipanowiec Amerykański, Skrzydłorzech Kaukaski, Dąb Czerwony oraz Leszczynę Turecką a także wiele gatunków kwiatów i roślin skupionych m.in. wokół oczek wodnych tworzących złudzenie lustra.

Dla wygody odwiedzających w parku staną latarnie oraz specjalnie zaprojektowane modernistyczne ławki.  Do dyspozycji pracowników ERGO Hestii a poza godzinami pracy i w weekendy również dla mieszkańców i turystów dostępnych będzie 80 miejsc parkingowych.

źródło: ERGO Hestia