Warta z siedzibą w Warsaw Unit

Warta zakończyła przeprowadzkę do Warsaw UNIT. Nowoczesny i najwyższy biurowiec przy rondzie Daszyńskiego wyróżnia się ponadczasową modernistyczną architekturą, nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i praktycznymi przestrzeniami pracy.

Warsaw UNIT to najwyższy, 45-piętrowy budynek przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, którego deweloperem jest Ghelamco. Wieżowiec znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra „Rondo Daszyńskiego”. W budynku znajduje się infrastruktura dla rowerzystów: parking rowerowy, szatnie i natryski. Wielopoziomowy parking może pomieścić 400 samochodów.

Warta jest największym najemcą Warsaw UNIT. Jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych w Polsce właśnie zakończyła przeprowadzkę do budynku, zajmując 13 pięter (20 tys. mkw. powierzchni biurowej) na szczycie wieżowca. Umowa została podpisana na 10 lat.

– Zmieniamy siedzibę Warty na jeden z najnowocześniejszych biurowców w Polsce, co podkreśla wyjątkową kondycję i pozycję firmy na rynku. Cieszę się, że symbolizuje on nowoczesność i otwartość – wartości, którymi staramy się kierować na co dzień w naszej działalności – mówi Grzegorz Bielec, członek zarządu Warty i dodaje: Intensywnie poszukiwaliśmy budynku zapewniającego wyjątkowe rozwiązania i jak najlepsze warunki pracy naszego zespołu, dobrze skomunikowanego nie tylko z innymi punktami Warszawy, ale także innymi miastami Polski. Nowa siedziba daje nam możliwości jeszcze efektywniejszego wykorzystania naszego potencjału. Mnogość przestrzeni pracy wspólnej, wysoki standard wyposażenia czy innowacyjne rozwiązania technologiczne, w jakie obfituje biurowiec, będą wspierały dalszy rozwój Warty. Na wybór nowej lokalizacji niewątpliwie miał również wpływ ekologiczny charakter biurowca Warsaw UNIT, a także szereg zastosowanych technologii, które wzmacniają bezpieczeństwo zdrowotne pracowników, co w dobie obecnej sytuacji pandemicznej odgrywa niezwykle istotną rolę. 

– Warsaw UNIT to budynek powstały z myślą o przyszłości. Rozwiązania w nim zastosowane przez długie lata będą zapewniać najemcom komfortowe warunki pracy. Cieszymy się, że budynek przyciągnął takich najemców jak Warta i CBRE. Jesteśmy w trakcie podpisywania kolejnych umów, o których już niedługo poinformujemy – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Wyjątkowe miejsce pracy

Przeprowadzka do nowej siedziby oznacza dla firmy nie tylko nową przestrzeń. To także wprowadzenie istotnych zmian w stylu i kulturze pracy. Dzięki różnorodności przestrzeni i nowoczesnym rozwiązaniom multimedialnym będzie oferowała zespołowi szeroki wachlarz możliwości pracy. Biuro zostało bowiem zaprojektowane w sposób modułowy umożliwiający łatwiejszą aranżację i dostosowanie do zmieniających się potrzeb pracowników. Bez względu na charakter realizowanych zadań i projektów zapewni komfortowe warunki, sprzyjając kreatywności, efektywnej współpracy i skutecznej komunikacji w czasach pracy hybrydowej.

Nowoczesne technologie

Warsaw UNIT jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce. W budynku został zainstalowany autorski system operacyjny Ghelamco, pozwalający na niespotykaną dotychczas integrację różnych aplikacji i funkcjonalności.  Monitoruje on mi.in. takie systemy, jak: HVAC, windy, kontrolę dostępu, system zarządzania parkingiem, monitoruje też jakość powietrza w budynku. Użytkownicy systemu otrzymują dostęp do aplikacji mobilnej, która umożliwia m.in. dostęp do budynku czy możliwość zapraszania gości i rezerwację miejsc parkingowych.

Tryb pandemii

Warsaw UNIT został wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które umożliwią błyskawiczne przejście budynku w tzw. tryb pandemii. Ten specjalny tryb pracy budynku został opracowany na podstawie wewnętrznych analiz Ghelamco. Dodatkowo firma zleciła opracowanie specjalnego raportu zawierającego rekomendacje dotyczące systemów budynkowych w kontekście COVID-19. Dokument przygotowali naukowcy z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

W Warsaw UNIT zostały m.in. zainstalowane lampy UV: w windach (będą uruchamiane w kabinach w trybie „stand by”) oraz w systemach klimatyzacji. Ich zastosowanie zapewni dezynfekcję przestrzeni i powietrza – promieniowanie UV ma bowiem działanie biobójcze i w krótkim czasie skutecznie niszczy mikroorganizmy i wirusy.

Certyfikaty

Warsaw UNIT otrzymał od International WELL Building Institute™ (IWBI) precertyfikację w najnowszym systemie WELL v2 Core, biorącym pod uwagę dobre samopoczucie użytkowników. Budynek jest też w procesie uzyskiwania certyfikatu WELL Health-Safety Rating, który ocenia przygotowanie budynków do działania w czasie pandemii. Budynek posiada również certyfikat Green Building Standard oraz jest w zaawansowanym procesie ekologicznej certyfikacji BREEAM. Wieżowiec jest też w trakcie uzyskiwania certyfikatu „Obiekt bez barier”

ŹRÓDŁOWarta