Wojciech Rabiej w UNIQA

  • Wojciech Rabiej od maja w zespole UNIQA
  • Obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego Pionu Rozwiązań dla Klienta Detalicznego

Wojciech Rabiej jest związany z branżą finansową od ponad 20 lat. Do UNIQA dołączy jako dyrektor zarządzający Pionu Rozwiązań dla Klienta Detalicznego. Będzie odpowiadał za rozwój oferty produktowej, procesy, taryfikację oraz ocenę ryzyka, zarówno w spółce majątkowej, jak i życiowej.

– Wojtek idealnie pasuje do naszej organizacji. Jego bogate i wszechstronne doświadczenie rynkowe, w tym m.in. historia zaangażowania w projekty internetowe w branży ubezpieczeniowej, to odpowiedź na naszą potrzebę. Cieszę się, że tak doświadczona osoba dołącza do mojego zespołu. Obszar klienta detalicznego – obok obszaru klienta korporacyjnego oraz bancasurance i programów partnerskich – to jeden z kluczowych filarów działalności UNIQA w Polsce – mówi Marcin Nedwidek, prezes i członek zarządu odpowiedzialny za obszar klienta detalicznego, UNIQA.

Wojciech Rabiej ostatnio był prezesem porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych Porowneo.pl. A wcześniejszej współtworzył oraz był prezesem innej porównywarki – rankomat.pl. Uczestniczył także we wprowadzeniu na rynek pierwszego towarzystwa działającego w modelu direct (Link4). Karierę zawodową rozpoczął w firmie doradczej Arthur Andersen. Pracował też w Nordea PTE i Gothaer TU (obecnie Wiener TU) jako członek zarządu. Zajmował się też projektami ubezpieczeniowymi, współpracując między innymi z PwC. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych w University of Manchester.

– Obserwując UNIQA jeszcze z zewnątrz, jestem przekonany, że wchodzę do firmy, która sprawnie działa, a decyzje podejmowane są szybko. Cieszę się, że dołączam do organizacji, która jest na końcowym etapie procesu transformacji, wynikającego z połączenia, i ma dziś cały pakiet pomysłów, z którymi wchodzi na rynek – mówi Wojciech Rabiej.

ŹRÓDŁOUNIQA Polska