Wyniki finansowe Towarzystw Ubezpieczeń BZ WBK-Aviva w I półroczu 2018 roku

Towarzystwa Ubezpieczeń BZ WBK-Aviva w I połowie bieżącego roku osiągnęły wynik finansowy netto na poziomie 58,6 mln złotych, wobec 60,2 mln złotych przed rokiem. Spółki konsekwentnie rozwijają sprzedaż produktów niepowiązanych z ofertą kredytową banku, która przyniosła w pierwszych sześciu miesiącach tego roku składkę o 5% wyższą w stosunku do pierwszego półrocza 2017 roku. Systematycznie rośnie też wysokość wypłaconych świadczeń ubezpieczeniowych: w tym samym czasie do klientów trafiło prawie 20,6 mln złotych z tytułu świadczeń i odszkodowań z ubezpieczeń ochronnych.

Krzysztof Charchuła, prezes zarządu BZ WBK- Aviva:

Wspólnie z Bankiem Zachodnim WBK S.A. od 10 lat działamy na rynku bancassurance. Zaufało nam już ponad 1,3 mln klientów. W tym okresie wypłaciliśmy w sumie 265 mln zł odszkodowań. Wygodnie, w swoim banku, klient może zabezpieczyć siebie, rodzinę, dom oraz firmę na wypadek trudnych sytuacji losowych. Skorzysta z oferty ochronnej dopasowanej do swoich potrzeb. Pomagamy w spłacie kredytu w przypadku m.in. śmierci, utraty pracy czy zdrowia. Dbamy także o stabilność finansową, gdy coś złego stanie się z majątkiem, zakładem pracy lub działalnością naszych klientów. Cały czas pracujemy nad dalszym rozwojem oferty i podnosimy standardy obsługi klienta. Klienci od lutego br. mogą skorzystać z nowych pakietów ubezpieczeń do kredytu gotówkowego z szerszym niż dotychczas zakresem ochrony oraz zniżkami w składce dla kredytów od 25 000 zł. Nowością na rynku jest wprowadzenie w ramach utraty pracy ochrony w przypadku rozwiązania stosunku pracy na podstawie porozumienia stron, jak również możliwość otrzymania świadczenia ubezpieczeniowego w przypadku, gdy ubezpieczony nie posiada prawa do zasiłku, a jedynie jest zarejestrowany jako bezrobotny.

Skupiając się na potrzebach i oczekiwaniach klientów, spółki dynamicznie i konsekwentnie kontynuują rozwój sprzedaży ubezpieczeń w kanałach direct (internet, mobile, ATM, telefon). W pierwszym półroczu 2018 składka z ubezpieczeń niepowiązanych z produktem bankowym pozyskana w kanałach direct była o 84% większa niż w analogicznym okresie 2017 roku.

BZ WBK-Aviva chce pomagać swoim klientom na co dzień, ułatwiać im życie i zapewniać wygodę. Od kilku lat z sukcesem stosuje uproszczoną ścieżkę likwidacji szkód mieszkaniowych, dzięki której ok. 30% odszkodowań jest wypłacana tzw. szybką ścieżką, bez konieczności udokumentowania szkody przez klienta. Od niedawna jest także dostępne narzędzie, które pozwala w kilku prostych krokach samodzielnie zgłosić zdarzenie i otrzymać odszkodowanie. Dodatkowo poszerzono zakres usług o bezgotówkową likwidację szkody. Klient może liczyć na wycenę pracy remontowej i wykończeniowej, zakup i dostawę materiałów zgodnych z jego preferencjami, a następnie naprawę szkody przez doświadczonych fachowców.

W związku ze zmianą marki Banku Zachodniego WBK S.A. na Santander Polska S.A. spółki finalizują prace nad rebrandingiem. W trzecim kwartale br. BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. zmieni nazwę na Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., a BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. na Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. W tym terminie zmienią się także: adres siedziby obu spółek na ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa oraz adres strony internetowej na www.santander.aviva.pl.

Grupa Santander – nowoczesna i przyjazna – pozwoli na kolejne innowacje i usprawnienia technologiczne w naszych spółkach.

BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 

Wyniki finansowe (wstępne dane nieaudytowane)

Pozycja

 

HY 2018 (tys. zł) HY 2017 (tys. zł)
Składka przypisana brutto

(z wyłączeniem produktów inwestycyjnych)

130 988 94 286
Wypłacone świadczenia i odszkodowania

(z wyłączeniem produktów inwestycyjnych)

11 723 9 714
Wynik techniczny 32 038 31 004
Wynik finansowy netto 24 180 23 169

BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.

Pozycja

 

HY 2018 (tys. zł) HY 2017 (tys. zł)
Składka przypisana brutto 65 837 112 042
Wypłacone świadczenia i odszkodowania 8 833 8 059
Wynik techniczny 38 695 42 743
Wynik finansowy netto 34 393 37 032

 

ŹRÓDŁOBZ WBK-Aviva