Złoty Laur „Super Biznesu” dla PZU

Podczas uroczystej gali w Warszawie PZU został wyróżniony Złotym Laurem w kategorii „Ambasador Polski na świecie”. Prestiżowe nagrody przyznawane przez redakcję „Super Biznesu” rozdano już po raz ósmy. Tegoroczny Złoty Laur jest uznaniem dla osiągnięć Igi Świątek oraz mecenatu sportowego jaki roztacza nad tenisistką PZU.

Oficjalnym partnerem Igi Świątek – pierwszej Polki, która wygrała wielkoszlemowy turniej French Open – największy polski ubezpieczyciel jest od końca stycznia 2021 roku.  PZU będzie towarzyszyć Idze w drodze na jej tenisowy szczyt przez najbliższe trzy lata.

–  Sport jako platforma dotarcia do milionów ludzi na całym świecie jest jednym z lepszych narzędzi promocji i przekazywania informacji. To właśnie sportowcy, których sukcesy skupiają uwagę i rozpalają emocje kibiców, są najlepszymi ambasadorami Polski na świecie – mówił podczas uroczystej gali Złotych Laurów Super Biznesu członek zarządu PZU i dyrektor finansowy Tomasz Kulik. Podkreślał wyjątkowy charakter korzyści, jakie płyną ze współpracy ubezpieczyciela z tenisistką. – Iga Świątek jest niesamowitą osobowością, która inspiruje i wciąga w świat sportu miliony ludzi w Polsce i na świecie jednocześnie motywując ich do zmiany stylu życia, co dla nas, jako ubezpieczyciela, jest szczególną wartością. Razem z Igą Świątek realizujemy jej cele sportowe, razem z Igą Świątek realizujemy nasze cele biznesowe i wreszcie razem z Igą Świątek realizujemy cele wspólne dla wszystkich Polaków. Jestem głęboko przekonany, że przed nami jeszcze wiele wspaniałych projektów, które wzmocnią naszą misję bycia ambasadorem Polski na świecie, oczywiście z logo PZU na koszulce – powiedział Tomasz Kulik, członek zarządu PZU.

– Dzięki grze na turniejach na całym świecie  i rywalizowaniu w ścisłej czołówce mam szansę docierać do ludzi globalnie. Dziękuję za to szczególne wyróżnienie i dostrzeżenie mojego wpływu. Dziękuję mojemu głównemu partnerowi PZU dającemu mi bezpieczeństwo i możliwość skupienia się na pracy, która jest doceniana w Polsce i na świecie. Dziękuję także wszystkim polskim kibicom, którzy co czuję i widzę, są ze mną i rozumieją, że porażka tak samo jak zwycięstwo to cześć zawodowego sportu – podkreśliła podczas gali Iga Świątek.

Już od wielu lat redakcja „Super Biznesu” z uwagą obserwuje polski rynek i wypatruje na nim instytucji i firm, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce. Najlepszych nagradza Złotymi Laurami „Super Biznesu”. Uhonorowana w tym roku Grupa PZU to największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa w pięciu krajach: w Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a jej skonsolidowane aktywa sięgają blisko 400 mld zł. Tylko w Polsce Grupa PZU ma ok. 22 mln klientów. Jest liderem rynku ubezpieczeniowego oraz znajduje się w ścisłej czołówce na rynkach usług bankowych, inwestycyjnych, opieki zdrowotnej. Marka PZU należy też do najlepiej rozpoznawalnych, znanych praktycznie każdemu Polakowi.

Od 2010 roku PZU SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i od momentu debiutu znajduje się w indeksie WIG20. Od roku 2019 wchodzi także w skład indeksu zrównoważonego rozwoju WIG-ESG.

ŹRÓDŁOPZU