ING Bank Śląski na FinovateEurope 2016

Nowa,  pilotażowa wersja systemu bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych – ING Business zostanie zaprezentowana podczas międzynarodowego konkursu technologicznego FinovateEurope. System obejmujący wiele kanałów: responsywną stronę internetową, aplikacje na smartfony oraz smartwatche zostanie udostepniony klientom jeszcze w tym roku.

W tym roku do prezentacji najbardziej innowacyjnych rozwiązań z branży finansowej, spośród wszystkich zgłoszeń, międzynarodowe jury FinovateEurope zaprosiło 72 firmy. Podczas konkursu ING Bank Śląski zaprezentuje po raz pierwszy nową, pilotażową wersję systemu bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych. Razem z aplikacją mobilną oraz aplikacjami na smartwatche tworzy ona jeden nowoczesny multikanałowy system – ING Business. Bank od początku projektował go z myślą o jak najlepszym dopasowaniu do zmieniających się potrzeb i zachowań użytkowników oraz urządzeń, z których korzystają. System zostanie udostępniony wszystkim klientom jeszcze w tym roku.

Finovate to największa na świecie konferencja technologiczna, na której prezentowane są najbardziej zaawansowane i innowacyjne rozwiązania bankowości elektronicznej na świecie. Firmy, których projekty zostały wybrane przez jury konkursu, mają 7 minut na zaprezentowanie swojej usługi lub produktu. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgłoszenie innowacyjnych rozwiązań, które są dopiero wprowadzane do oferty. Zwycięzcami konkursu zostają firmy, które otrzymują najwięcej głosów uczestników konferencji wśród których są managerowie z instytucji finansowych z całego świata, przedsiębiorcy, dziennikarze i konkurencyjne firmy.

Konferencja FinovateEurope odbędzie się 9 i 10 lutego w Londynie.

źródło: ING Bank Śląski