ING Bank Śląski w BAKCYLU

Wolontariusze z ING Banku Śląskiego brali czynny udział w edycji 2015 BAKCYLA – projektu edukacji finansowej polskiego sektora bankowego. W projekcie uczestniczą wolontariusze z blisko 20 banków, którzy dzielą się wiedzą z uczniami wybranych gimnazjów w Polsce.

BAKCYL stanowi przykład inicjatywy odpowiedzialnej społecznie, której celem jest podniesienie poziomu wiedzy finansowej młodzieży. Przeszkoleni w ramach programu pracownicy banków – wolontariusze, prowadzą dla uczniów gimnazjów lekcje o następującej tematyce: „Twoje pieniądze”, „Pożyczaj z głową”, „Mądre inwestowanie”, „Finanse na cale życie”.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Warszawski Instytut Bankowości. BAKCYL jest realizowany od 2013 roku z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach programu edukacji ekonomicznej, pod patronatem Związku Banków Polskich. Działania edukacyjne obejmują województwa: mazowieckie, śląskie, łódzkie i małopolskie. Od początku trwania projektu, odbyło się już 746 lekcji w 129 szkołach!

ING Bank Śląski dołączył do BAKCYLA w 2014 roku. W edycji 2015 wolontariusze ING przeprowadzili 35 lekcji, w których udział wzięło 805 uczniów. Obecnie w projekt zaangażowanych jest kilkunastu Wolontariuszy ING, we wszystkich objętych programem województwach. Planują oni kolejne lekcje w gimnazjach w ramach edycji 2016 programu.

Więcej na stronie: www.bakcyl.wib.org.pl

źródło: ING Bank Śląski