ING Bank Śląski w kolejnym programie gwarancyjnym BGK

ING Bank Śląski jako jedna z pierwszych instytucji finansowych podpisał z BGK kolejną umowę portfelowej linii gwarancyjnej. Klienci ING Banku Śląskiego będą mogli skorzystać z nowego Programu od 1 stycznia 2016 roku.

W ramach umowy PLG-COSME gwarancja do kredytów obrotowych i inwestycyjnych jest udzielana z regwarancją Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Cieszę się, że ING Bank Śląski będzie nadal uczestniczył w programie wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, w ramach którego oferowane są gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar korporacyjny. Jestem przekonany, że tak jak w przypadku kredytów z gwarancją de minimis, nowy program gwarancji BGK przyniesie wiele korzyści dla kredytobiorców poszukujących dodatkowego kapitału na finansowanie działalności. Gwarancje stanowią atrakcyjne zabezpieczenie kredytów obrotowych i inwestycyjnych, zwłaszcza dla firm, które nie posiadają wystarczających aktywów, które mogłyby stanowić zabezpieczenie kredytu – dodał Michał Bolesławski.

Gwarancje PLG COSME będą udzielane małym i średnim przedsiębiorstwom posiadającym zdolność kredytową w wysokości 80% kwoty kredytu na okres nie dłuższy niż 27 miesięcy dla kredytu obrotowego oraz 99 miesięcy dla kredytu inwestycyjnego. Maksymalna wysokość kredytu wynosi 600 tys. zł. Gwarancją będą objęte nowe kredyty także odnawiane z zerowym saldem, na okres minimum 12 miesięcy.

Program PLG-COSME w ING Banku Śląskim jest skierowany do firm z sektora MŚP posiadających zdolność kredytową i prowadzących pełną księgowość. Wszystkie czynności związane z uzyskaniem kredytu oraz gwarancji będzie można przeprowadzić bezpośrednio w ING Banku Śląskim.

źródło: ING Bank Śląski