ING Finansowanie Faktur na Finovate

Rozwiązanie ING Finansowanie Faktur zostanie zaprezentowane na Finovate – najważniejszej międzynarodowej konferencji poświęconej innowacjom w finansach.  Najciekawsze rozwiązania i usługi z całego świata prezentują zarówno startupy, jak i uznane firmy technologiczne.

– W ING chcemy dostarczać klientom rozwiązań, które wspierają ich w prowadzeniu biznesu. W tworzeniu ING Finansowanie Faktur uczestniczyli sami przedsiębiorcy, z którymi przeprowadzaliśmy wywiady, pytając ich jakich usług potrzebują, z czego chcą korzystać i w jakiej formie. Współpraca z klientem, który określa swoje potrzeby biznesowe była kluczowa w dostarczeniu narzędzia dopasowanego do ich potrzeb– powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar korporacyjny.

ING Finansowanie Faktur to internetowy serwis umożliwiający małym firmom w prosty i szybki sposób utrzymać płynność finansową, zlecając faktury sprzedażowe do finansowania. Serwis jest przejrzysty i prosty w użyciu, a koszt usługi można wyliczyć za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie. Cały proces mikrofaktoringu jest w 100% online co pozwala uniknąć podpisywania umów, a przede wszystkim sfinansować fakturę bez wychodzenia z domu.

Podczas konferencji Finovate prezentowane są pomysły uznane przez jury jako najbardziej interesujące i innowacyjne w obszarze fintech. Zwycięzcą konkursu zostaje firma, która otrzyma najwięcej głosów za swoje wystąpienie. Głosy oddają uczestnicy konferencji – managerowie z instytucji finansowych z całego świata, przedsiębiorcy, dziennikarze i konkurencyjne firmy.