ING Liderem Informatyki 2015

ING Bank Śląski został laureatem nagrody “Lider Informatyki 2015” w kategorii bankowość i finanse w konkursie magazynu Computerworld.

ING zostało wyróżnione za projekty Orange Express i Zero Touch, które pozwalają bankowi zapewnić maksymalną standaryzację usług i wygodę korzystania z oferty w różnych kanałach dostępu, a także udoskonalać produkty z dnia na dzień. Jak pisze Computerwold, „ING Bank Ślaski zrewolucjonizował działanie IT, żeby lepiej mógł realizować cele biznesowe.”

Cieszymy się, że jury konkursu Computerworld wyróżniło nas za wdrożenie dwóch bardzo istotnych dla banku projektów. Zamierzony cel osiągnęliśmy dzięki wyznaczonym priorytetom, zaangażowanemu zespołowi oraz bardzo dobrej współpracy z dostawcami – powiedział Mirosław Forystek, Dyrektor Pionu IT w ING Banku Śląskim.

W ramach projektu Orange Express bank stworzył aplikacje opartą na silniku decyzyjnym pozwalającym na szybkie zmiany procesu i zasad oceny wniosku. W efekcie klient może dostać kredyt hipoteczny nawet podczas jednej wizyty w oddziale. Możliwa jest także samodzielna obsługa wniosku przez klienta w dowolnym kanale banku. W efekcie udział sprzedaży w procesach zdalnych wzrósł do 35%. W przypadku kredytów gotówkowych decyzja podejmowana jest automatycznie w przypadku 84% wniosków.

W ramach projektu Zero Touch przygotowano zautomatyzowaną platformę do tworzenia i instalowania oprogramowania (continuous integretion & deployment) oraz infrastrukturę umożliwiającą zautomatyzowane tworzenie i zarządzanie środowiskiem aplikacji w modelu Private Cloud. Bank dokonał też znaczącej standaryzacji platform aplikacyjnych, istotnie zmniejszając liczbę wykorzystywanych wersji i typów oprogramowania. Już po niespełna roku do nowego środowiska zmigrowanych zostało blisko 80 kluczowych aplikacji biznesowych. Zero Touch tworzy elastyczną infrastrukturę, która pozwala na szybką adaptację do zmieniających się potrzeb organizacji. W efekcie bank skrócił czas wykreowania nowego środowiska z 6 tygodni do 45 minut. W wyniku realizacji projektu udało się osiągnąć kwotę oszczędności TCO w wysokości 50%.

Do finału konkursu  Lider Informatyki 2015 zakwalifikowano 18 organizacji. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która miała miejsce 24 września br. w Warszawie.  Konkurs „Lider Informatyki” odbywa się co roku, a jego celem jest wyłonienie oraz promowanie najlepszych, najpełniej wykorzystujących możliwości teleinformatyki firm i instytucji działających w Polsce. Konkurs organizowany jest przez magazyn Computerworld.

źródło: ING Bank Śląski