ING nagrodzony Laurem Pośredników Finansowych

ING Bank Śląski zajął 1. miejsce w kategorii „Bank – kredyt hipoteczny” w czwartej edycji konkursu Laur Pośredników Finansowych 2019, zorganizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF). Bank został doceniony za wysoki standard współpracy z pośrednikami finansowymi w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych.

Nagroda została przyznana na podstawie głosowania przedstawicieli firm pośrednictwa finansowego, zrzeszonych w ZPF. Oceniali w nim jakość i standard współpracy z instytucjami finansowymi. Aby ocena była jak najbardziej rzetelna, oceniane firmy zostały podzielone na kategorie ze względu na sprzedawany produkt.

Laury Pośredników Finansowych 2019 wręczono zwycięzcom w czterech kategoriach:

  • Bank – kredyty hipoteczne,
  • Bank – kredyty gotówkowe,
  • Towarzystwo ubezpieczeniowe,
  • Instytucja pożyczkowa.

Nagrody zostały wręczone podczas V Kongresu Pośrednictwa Finansowego zorganizowanego przez ZPF.

W głosowaniu pod uwagę brane były m.in. standardy współpracy i komunikacji ocenianej firmy z pośrednikami oraz sprawność, przejrzystość i przewidywalność procesu sprzedaży produktu. Kryteria konkursowe obejmowały także te związane z monitorowaniem jakości agencyjnych praktyk sprzedażowych celem przeciwdziałania zjawisku missellingu i wyłudzeniom oraz etyką działania.