ING Securities ma najlepszą ofertę na rynku

Dom Maklerski ING Securities ma najlepszą ofertę na rynku – wynika z rankingu przygotowanego przez redakcję Puls Biznesu. O zwycięstwie Konta Aktywnego zadecydowały aplikacja mobilna umożliwiająca składanie zleceń, niski koszt dostępu do notowań oraz niskie prowizje.

W czwartej edycji rankingu rachunków maklerskich uwzględniono większość oferowanych na rynku rachunków. Redakcja porównała rachunki dla aktywnego inwestora indywidualnego, czyli obracającego co miesiąc równowartością 150 tys. zł, wykonującego transakcje przez internet. W rankingu opłatom przypisano 70-procesową wagę. Pozostałe 30 procent przyznano za komfort obsługi.

Jak podaje redakcja: „Do wygranej ING przyczyniły się jednak głównie: wyraźnie niższy koszt dostępu do notowań i aplikacja mobilna do składania zleceń, rekompensująca najwyższą na rynku opłatę abonamentową za posiadanie rachunku (120 zł rocznie)”.

ING Securities został doceniony za nowoczesną ofertę odpowiadającą na potrzeby klientów. Osiągnięta pozycja potwierdziła, że obrany przez ING Securities kierunek zmian odpowiada na potrzeby inwestorów indywidualnych” – powiedział Marcin Giżycki, prezes ING Securities.

Konto Aktywne zostało wprowadzone do oferty Domu Maklerskiego ING Securities w lipcu 2015 roku. Obejmuje ono:

  • konkurencyjne prowizje od transakcji – 0,19 % (min. 3 zł),
  • opłata za prowadzenie konta – 10 zł/miesiąc,
  • zarządzanie portfelem papierów wartościowych przez smartfon dzięki aplikacji mobilnej ING Makler Mobile,
  • Moduł Makler – intuicyjna aplikacja zintegrowana z systemem bankowym,
  • przelewy pomiędzy kontem bankowym i maklerskim bez opłat 24/7,
  • dodatkowe szkolenia, webinaria i materiały analityczne.

źródło: ING Bank Śląski