ING wystąpił na Finovate w Londynie

Podczas ostatniej edycji Finovate w Londynie, najważniejszej międzynarodowej konferencji poświęconej innowacyjnym technologiom w finansach, ING Bank Śląski zaprezentował zdalny proces wnioskowania o ubezpieczenia dla firm. Klient może załatwić wszystkie formalności z tym związane bez wychodzenia z firmy.

W ING dostarczamy klientom rozwiązania, które wspierają ich w prowadzeniu biznesu. Pytamy klientów czego potrzebują i oferujemy im to, z  czego chcą korzystać, w takiej formie, jaka im odpowiada. Bankowość internetowa i mobilna dla firm, zdalne zakładanie rachunku, a teraz także ubezpieczenia on-line są dostępne o każdej porze, w każdym miejscu, szybko i bezpiecznie, on-line – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar korporacyjny.

Konferencje Finovate koncentrują się na prezentacji najlepszych i najbardziej innowacyjnych technologii w finansach i bankowości. Podczas konferencji pokazywane są pomysły uznane przez jury jako najbardziej interesujące i innowacyjne w obszarze fintech. Firmy mają 7 minut na zaprezentowanie swojego rozwiązania. Zwycięzcą konkursu zostaje firma, która otrzyma najwięcej głosów za wystąpienie. Głosy oddają uczestnicy konferencji – managerowie z instytucji finansowych z całego świata, przedsiębiorcy, dziennikarze i konkurencyjne firmy.

ING Bank Śląski dotychczas zaprezentował następujące innowacyjne rozwiązania na Finovate:

– ING Business – system bankowości internetowej dla firm,

– Moje ING – system bankowości internetowej dla klientów detalicznych,

– Aleo – platforma zakupowa dla firm,

– zdalny proces otwierania rachunków dla firm,

– ubezpieczenia on-line.