Aplikacja ING Business na smartfony i smartwatche dla klientów korporacyjnych

Mobilna aplikacja dla firm ING Business została stworzona z myślą o osobach, które muszą mieć dostęp do rachunków firmy o każdej porze i z każdego miejsca. Wygodne i intuicyjne menu aplikacji pozwala na szybkie dokonywanie operacji bankowych na ekranie smartfona. Główny pulpit aplikacji oraz szybkie menu to Twoje centrum zarządzania – dostępne w nich funkcje można dostosować do własnych potrzeb.

Aplikacja ING Business umożliwia:

  • Kontrolę stanu rachunku i przegląd historii operacji
  • Zarządzanie zleceniami, przelewy wewnętrzne i do odbiorców zdefiniowanych (w tym ZUS i US)
  • Podpisywanie zleceń wprowadzonych wcześniej w systemie ING BusinessOnLine
  • Sprawdzanie aktualnych kursów walut i lokalizowania na mapie oddziałów i bankomatów
  • Możliwość zawierania transakcji kupna/sprzedaży waluty (moduł FX Trader)

ingbusiness_mobile_1-3

Michał Bolesławski Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego
Michał Bolesławski
Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego

W połowie 2015 r. ING udostępnił klientom nową wersję aplikacji ING Business. Wprowadziła ona wiele usprawnień użytecznościowych, ułatwiających klientom korzystanie z usług banku. Logowanie do aplikacji jest szybsze i prostsze, a nowe menu może być spersonalizowane według potrzeb użytkownika, umożliwiając szybkie przejście do najczęściej wykonywanych operacji i transakcji. Interface i grafiki zostały zmienione zgodnie z obecnymi trendami w zakresie user experience.

Osobiste przyzwyczajenia i nawyki  konsumentów przenoszą się również na sposób, w jaki działają w firmie. Wprowadzając nową aplikację mobilną, chcemy spełniać oczekiwania naszych klientów i wyznaczać nowe trendy na rynku. Postanowiliśmy przebudować dotychczasową bankowość internetową tak, aby razem z aplikacją mobilną stanowiły jeden nowoczesny system – ING Business, który będzie bardziej dopasowany do zmieniających się potrzeb i zachowań użytkowników a także urządzeń z których korzystają. Nowa aplikacja mobilna jest pierwszym krokiem w tym kierunku – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za segment korporacji.

ing_android_wearING Business to także pierwsza w Polsce (i ciągle jedyna), bankowa aplikacja dostępna na smartwatch Apple Watch i platformę Android Wear. Udostępniona w wakacje 2015 r. wersja ING Business na zegarek Apple pozwala na szybki dostęp do informacji, które klienci najczęściej szukają logując się do systemu przez bankowość mobilną m.in. salda na rachunku, aktualnej liczby oczekujących zleceń, a także kursów wybranych walut.

Od początku października 2015 roku dostępna jest także aplikacja dla firm na zegarki z systemem operacyjnym Android Wear. Jest to pierwsza na świecie aplikacja bankowa zaprojektowana w formie tarczy zegarka (tzw. Watchface). Nie jest to typowa aplikacja instalowana na zegarku, więc klient po wybraniu tarczy ING nie musi za każdym razem uruchamiać aplikacji. Na tarczy oprócz godziny i daty, w postaci paska postępu wypełniającego krawędź tarczy zegara, prezentowana jest liczba zleceń do podpisania oraz wskaźnik salda.