HAPPY MILES

Opel przykładPowszechnie wiadomo, że nie trzeba posiadać auta, aby mieć do niego dostęp. Podążając za trendami określanymi mianem access economy czy shearing economy, na których wyrosły takie firmy, jak Netflix, Spotify czy Uber, Idea Bank w ramach swojej Grupy wprowadził pierwszą na świecie metodę spłaty zobowiązań z tytułu leasingu, polegającą na ścisłym powiązaniu raty z pokonywanym przez samochód dystansem. Jest to rodzaj finansowania pojazdu opartego o zasadę „pay as you drive”. Informacja o liczbie przejechanych kilometrów jest automatycznie przekazywana leasingodawcy przez zamontowane w samochodzie klienta urządzenie GPS. Miesięczna rata jest sumą liczby kilometrów przemnożonych przez stawkę za kilometr oraz niewielkiej części stałej. Przykładowo, klient zapłaci 235 zł części stałej oraz 38 gr. za kilometr pokonując rocznie 20 tys. km nowym Oplem Astrą.

Rozwiązanie „leasing na kilometry” dostępne w Idea Leasing i Getin Leasing, zostało stworzone z myślą o małych firmach, w których samochód jest ważnym narzędziem pracy, a intensywność jego wykorzystywania wprost przekłada się na przychody z działalności gospodarczej. Dotyczy to nie tylko firm transportowych, ale też wielu innych biznesów: handlu detalicznego, usług medycznych, kosmetycznych, budowalnych i naprawczych czy cateringu.

Wierzymy, że model „pay-as-you-drive” okaże się przełomowy dla przedsiębiorców. Nie tylko pozwala on dopasować obciążenia finansowe do cash flow firmy, ale też daje dodatkowe korzyści z posiadania urządzania GPS w samochodzie, które m.in.: informuje o lokalizacji pojazdu, zużyciu paliwa, prędkości, drodze hamowania i przyspieszania, czasie jazdy i czasie pracy kierowcy – podkreśla Łukasz Domański, szef projektu Happy Miles.

Trwają pracę nad zastosowaniem technologii GPS oraz modelu „pay-as-yu-drive” w kolejnych usługach, którymi będą najem na kilometry oraz ubezpieczenia za kilometr.

Exit mobile version