Inwestycja w banki może przynieść 8,8 proc. w skali roku – nowa propozycja Banku BGŻ BNP Paribas

Do 21 marca w Banku BGŻ BNP Paribas trwają zapisy na IV edycję trzyletnich certyfikatów strukturyzowanych „Postaw na Banki” opartych na notowaniach indeksu skupiającego największe europejskie banki. Mogą one przynieść już 4,4 proc. zysku po 6 miesiącach inwestycji i są objęte warunkową gwarancją kapitału. Emitent instrumentów jest również objęty pełną gwarancją Grupy BNP Paribas. Dwie poprzednie emisje oparte na indeksie europejskiego sektora bankowego zakończyły się sukcesem i zostały wykupione wraz z wypłatą kuponem już po pierwszym okresie obserwacji. Trzecia edycja ma szansę przynieść zysk już w maju tego roku.

– To już czwarta emisja oparta o akcje największych europejskich banków. Biorąc pod  uwagę mocne przesłanki rynkowe popierające nasze analizy na temat atrakcyjności tego sektora gospodarki Strefy Euro – mamy motywację by ponownie wykorzystać ten pomysł inwestycyjny. Strategię wspiera m.in. ostatni komunikat EBC wskazujący na stopniowe wychodzenie z luzowania polityki pieniężnej. Będzie to miało pozytywny wpływ na wyniki europejskich banków. Dwie poprzednie emisje oparte na tym indeksie przyniosły inwestorom oczekiwany zysk, a trzecia ma na to szansę już w maju tego roku – mówi Emilia Jakubiak, dyrektor Biura Maklerskiego Banku BGŻ BNP Paribas Nabywcy certyfikatów IBV mają szansę zarobić zdecydowanie więcej niż na lokacie bankowej i w przypadku pozytywnego scenariusza, klienci zyskają 4,40 proc. już po 6 miesiącach inwestycji, co oznacza kupon 8,8 proc. w skali roku. Obecna oferta Banku i Biura Maklerskiego to dobry sposób na reinwestycję zysków i kontynuację budowy kapitału – podkreśla Emilia Jakubiak.

Konstrukcja produktu zakłada, iż w dniu pierwszej obserwacji indeksu wyznaczany jest poziom początkowy instrumentu bazowego. Jeżeli w którymkolwiek z dni obserwacji, wartość indeksu będzie równa lub wyższa od wartości poziomu początkowego inwestorom wypłacony zostanie zainwestowany kapitał oraz kupon. Dni obserwacji są co 6 miesięcy. W zależności od tego, w którym terminie dojdzie do automatycznego wykupu, wartość kuponu wyniesie odpowiednio:

  • Pierwszy Dzień Obserwacji – 24 września 2018 r. – 4,4 proc.
  • Drugi Dzień Obserwacji – 25 marca 2019 r. – 8,8 proc.
  • Trzeci Dzień Obserwacji – 23 września 2019 r. – 13,2 proc.
  • Czwarty Dzień Obserwacji -23 marca 2020 r. – 17,6 proc.
  • Piąty Dzień Obserwacji – 23 września 2020 r. – 22 proc.

Jeżeli certyfikat nie zostanie wykupiony po którymś z dni obserwacji, a w dniu wyceny wykupu wartość indeksu będzie wyższa niż poziomu początkowy, inwestor partycypuje w 100 proc. we wzroście indeksu oraz otrzymuje zwrot całego zainwestowanego kapitału. Jeśli zaś będzie ona równa lub niższa, ale nie więcej niż o 15 proc., wówczas, dzięki objęciu warunkową ochroną kapitału, inwestor otrzymuje zwrot całego zainwestowanego kapitału. Inwestor może też w każdej chwili zakończyć inwestycję sprzedając certyfikat na GPW po aktualnej cenie rynkowej.

Oferta skierowana jest do wszystkich klientów indywidualnych Banku, posiadających rachunek maklerski prowadzony przez Biuro Maklerskie Banku BGŻ BNP Paribas. Zapisów można dokonywać przez Internet, co wiąże się z niższą opłatą dystrybucyjną. Zakup 1000 lub więcej certyfikatów jest zwolniony z opłat, niezależnie od sposobu złożenia zapisu. Minimalna kwota inwestycji to 10 tys. zł.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: www.bgzbnpparibas.pl