Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

  • Jakub Machnik objął funkcję wiceprezesa zarządu spółek UNIQA w Polsce

  • Jest odpowiedzialny zarówno za obszar zarządzania ryzykiem, jak i finansów

  • Jakub Machnik związany jest z UNIQA od 15 lat.

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie tylko za pion zarządzania ryzykiem, ale także za pion finansowy. Anna Demczenko zrezygnowała z funkcji wiceprezesa zarządu UNIQA Polska.

Dotychczas Jakub Machnik, jako członek zarządu spółek UNIQA Polska, odpowiadał za zarządzanie ryzykiem. Od 1 grudnia 2018 roku objął stanowisko wiceprezesa i dodatkowo jest odpowiedzialny za pion finansowy. Obejmuje on nadzór nad departamentami: finansowy, controllingu, aktuariatu, administracji oraz zakupów.

– Jakub ma bogatą wiedzę o rynku ubezpieczeniowym. Życzę mu powodzenia na nowym stanowisku. Odegrał ważną rolę w współtworzeniu nowej strategii spółek UNIQA w Polsce i jestem przekonany, że będzie wsparciem w jej realizacji – mówi Jarosław Matusiewicz, prezes spółek UNIQA Polska.

Jakub Machnik jest związany z sektorem ubezpieczeń od 18 lat, w tym od 15 lat z UNIQA. Do marca 2017 roku był dyrektorem finansowym odpowiedzialnym m.in. za księgowość, sprawozdawczość i działalność lokacyjną. W kwietniu 2017 roku wszedł do zarządu spółek UNIQA. Karierę zawodową rozpoczynał w audycie instytucji finansowych firm Arthur Andersen i Ernst&Young.

Ma uprawnienia biegłego rewidenta, ukończył kierunek Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Łódzkim. Ma również dyplom MBA programu Executive MBA University of Quebec i Szkoły Głównej Handlowej.

Skład zarządu spółek UNIQA w Polsce od 1 grudnia 2018 roku:

  • Jarosław Matusiewicz – prezes zarządu,
  • Adam Łoziak – wiceprezes zarządu ds. sprzedaży,
  • Jakub Machnik – wiceprezes zarządu ds. finansów i ryzyka,
  • Daniela Sotirovic – członek zarządu ds. operacji.