Jubileuszowy 40. PKO Półmaraton Szczecin pełen wrażeń

25 sierpnia, biegacze staną na starcie wyjątkowego 40. PKO Półmaratonu Szczecin. Na uczestników i kibiców czeka wiele atrakcji. Biegowi towarzyszyć będzie akcja charytatywna „biegnę dla…”, której celem jest pomoc 12-letniemu Rubikowi. PKO Bank Polski jest Partnerem tytularnym biegu.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa 40. edycja szczecińskiego półmaratonu. W biegu wystartuje 4000 zawodników, a trasa będzie przebiegać przez centrum miasta, Wały Chrobrego oraz urokliwą dzielnicę Pogodno.  

Tegoroczny bieg zarówno dla zawodników, jak i kibiców będzie wyjątkowy.  Jedną z nowości jubileuszowej edycji szczecińskiego biegu jest możliwość wyboru jednego z dwóch dystansów (10 km i 21 km) już na trasie biegu w tzw. punkcie decyzyjnym.

Na zawodników czekać będą wyjątkowe koszulki i medale, tradycyjnie już nawiązujące do tematyki marynistycznej. W tym roku medal, który otrzyma każdy na mecie nie tylko nawiązuje do tematyki morskiej, ale także zawiera miniatury najbardziej charakterystycznych dla Szczecina miejsc.

– To już 40. edycja PKO Półmaratonu Szczecin. Jesteśmy pewni, że wszyscy biegacze, którzy pojawią się na starcie będą się świetnie bawić i godnie uczczą jubileusz. Zachęcamy również do odwiedzania atrakcji przygotowanych przez PKO Bank Polski w miasteczku biegowym oraz do wzięcia udziału w akcji „biegnę dla Rubika”  – mówi Katarzyna Bławat-Adamus, Dyrektor Biura Wsparcia Biznesu w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

W otwartym dla wszystkich miasteczku biegowym będzie czekać moc atrakcji, także w specjalnej strefę PKO Banku Polskiego. Znajdą się tu między innymi miasteczko lekkoatletyczne i piłkarskie PKO Banku Polskiego. To będzie przestrzeń, w której będzie można spotkać piłkarzy Pogoni Szczecin, grających w PKO Ekstraklasie oraz porozmawiać z doskonałym wieloboistą i ambasadorem programu „PKO Biegajmy razem”, Sebastianem Chmarą. Zaplanowano też pokazy pierwszej pomocy, a także przejażdżki „koktajlowymi rowerami”, dzięki którym samemu będzie można przygotować zdrowy, owocowy napój.

Dzień przed głównymi zawodami, czyli w sobotę 24 sierpnia, w Szczecinie pobiegną również najmłodsi – mający od roku do 12 lat, którzy wystartują w Biegu Pirata. W ubiegłorocznej edycji startowało ponad 600 młodych zawodników.

Pobiegniemy dla Rubika
40. PKO Półmaraton Szczecin towarzyszyć będzie akcja charytatywna „biegnę dla…”. Tym razem, uczestnicy pobiegną dla 12-letniego Rubika, który choruje na neuroblastomę IV stopnia – guz na szyi z przerzutami do węzłów chłonnych i do wątroby. Celem akcji jest pomoc w zbiórce środków na specjalistyczne leczenie chłopca, będącego podopiecznym Fundacji Pomóc Więcej.

– Zbieramy na specjalistyczne leczenie ­– immunoterapię anty-GD2 w Krakowie. Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna, dlatego dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączą się do pomocy dla Rubika – mówi Ewa Parobiec, mama Rubika.

Każdy może pomóc. Wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Rubika” i ukończyć bieg. Dzięki zaangażowaniu zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na leczenie chłopca. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy.

Akcje charytatywne „biegnę dla…” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego już od 6 lat. W tym czasie odbyło się blisko 400 takich akcji, w których wzięło udział ponad 170 tys. osób. Do tej pory Fundacja wsparła już prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł. Tylko w tym roku zorganizowano 45 akcji, dzięki którym 50 osób otrzymało wsparcie o łącznej wartości 534 tys. zł.

PKO Bieg Charytatywny
Zapraszamy na 5. PKO Bieg Charytatywny – 14 września w 12 miastach Polski. Będziemy rywalizować i pomagać na stadionach lekkoatletycznych w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Celem tegorocznego biegu jest wsparcie edukacji dzieci z domów dziecka.

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

http://www.bankomania.pkobp.pl/sport%20

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

www.twitter.com/biegajmy_razem