Już 1000 firm otwarło się w Moim ING

Od końca kwietnia br. klienci mogą założyć firmę i konto z ING za jednym razem. Wniosek o otwarcie firmy składa się w Moim ING.

Wniosek o otwarcie firmy w Moim ING umożliwia zdalne zarejestrowanie firmy w CEiDG. Wniosek jest krótki, intuicyjny, zawiera pola wyboru oraz dodatkowe opisy i wyjaśniania. Wiele pól wypełnia się automatycznie, na podstawie danych klienta w banku. Wniosek podpisywany jest Profilem Zaufanym zakładanym w procesie rejestracji firmy.

W procesie zakładania firmy otwierany jest również rachunek bankowy, który zostaje aktywowany w momencie otrzymania z CEiDG potwierdzenia zarejestrowania działalności. Potwierdzenie klient otrzymuje SMS-em, nawet po kilku godzinach od złożenia wniosku. A informację o nowej firmie np. NIP i REGON maile bezpośrednio z CEiDG.

Wniosek o rejestrację firmy w Moim ING jest jednocześnie: wnioskiem o wpis do rejestru REGON, zgłoszeniem do naczelnika urzędu skarbowego (NIP), zgłoszeniem użytkownika, jako płatnika składek do ZUS lub KRUS.

Jak założyć firmę z ING w 5 krokach:

  • Krok 1: dane właściciela firmy – część danych zaciąga się automatycznie z systemu bankowego a część klient wpisuje samodzielnie.
  • Krok 2: dane firmy – nazwa, adresy, dane kontaktowe, PKD.
  • Krok 3: finanse firmy – zatrudnienie, forma opodatkowania, wniosek o otwarcie konta firmowego.
  • Krok 4: zgody i oświadczenia – oświadczenia i zgody marketingowe, podgląd bo pełnego wniosku.
  • Krok 5: podsumowanie i złożenie wniosku – podpisanie wniosku Profilem Zaufanym i wysłanie wniosku do CEiDG.