Kantor Walutowy Alior Banku zwycięzcą rankingu serwisu najlepszekonto.pl

Serwis najlepszekonto.pl zaprezentował ranking bankowych kantorów walutowych. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się internetowy Kantor Walutowy Alior Banku.  

W rankingu wzięto pod uwagę 7 bankowych kantorów walutowych. Oceniano je w najistotniejszych z punktu widzenia klienta kategoriach, m.in.: wysokość oferowanych kursów, paleta dostępnych walut, godziny pracy, możliwość wyrobienia karty walutowej czy konieczność posiadania konta osobistego w danym banku. Zaledwie trzem z ocenianych kantorów udało się uzyskać wynik na poziomie 10 punktów lub wyżej.

Twórcy rankingu podkreślili, że internetowy Kantor Walutowy Alior Banku oferuje jedne z najlepszych na rynku kursów wymiany, szeroką paletę dostępnych walut oraz nie wymaga od klientów zakładania oddzielnego konta bankowego.

Internetowy Kantor Walutowy Alior Banku działa w Polsce od 2012 roku. Platforma umożliwia klientom wymianę 14 walut w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca. W Kantorze Walutowym można zamówić również kartę do rachunku prowadzonego w euro, dolarach lub funtach. Używanie jej jest bezpłatne, jeżeli w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od dnia wydania klient wykona choć jedną operację z jej użyciem.

Karta pozwala płacić z konta walutowego np. w sklepie, hotelu, komunikacji miejskiej. Umożliwia wypłatę gotówki w walucie z bankomatów bez dodatkowych kosztów przewalutowania oraz pozwala dokonywać płatności w sklepach internetowych.

Z oferty kantoru można skorzystać nie będąc klientem Alior Banku. Bank daje możliwość zarejestrowania się online za pośrednictwem przelewu, a od czerwca 2017 r. można to zrobić w szybki i najbardziej nowoczesny sposób – poprzez wideoweryfikację.

Pełny ranking można znaleźć pod linkiem, a wszystkie informacje na temat internetowego Kantoru Walutowego Alior Banku – na stronie internetowej kantoru.

ŹRÓDŁOAlior Bank
Poprzedni artykułEkologiczne hybrydy we flocie Banku BGŻ BNP Paribas
Następny artykułMastercard wprowadza uwierzytelnianie biometryczne jako nowy standard bezpiecznych zakupów online