Klienci Banku Zachodniego WBK wykonują blisko jedną trzecią wszystkich przelewów natychmiastowych w Polsce

We wrześniu padł rekord wartości przelewów natychmiastowych. W sumie klienci polskich banków przelali w ten sposób ponad 800 mln zł. Spośród ponad 345 tys. transakcji wykonanych w ostatnim miesiącu blisko 30 proc. zrealizowali klienci BZ WBK. Wrzesień był pierwszym miesiącem, kiedy klienci banku mogli przelewać pieniądze ekspresowo za pośrednictwem obu dostępnych w Polsce systemów – Express Elixir i BlueCash.

Jak wynika z opublikowanych niedawno danych KIR oraz firmy Blue Media, wrzesień był rekordowy dla przelewów natychmiastowych. Poprzez dwa systemy umożliwiające przelewanie pieniędzy pomiędzy kontami w różnych bankach w kilka minut,  przekazano w ostatnim miesiącu w ramach 345 tys. transakcji na ponad 800 mln zł (617 mln przez Express Elixir i 211 mln przez BlueCash). Klienci BZ WBK wykonali ekspresowo w tym czasie przez Internet i urządzenia mobilne ponad 100 tys. przelewów natychmiastowych Expres Elixir oraz BlueCash. Oznacza to średnio aż ponad 5 tys. przelewów natychmiastowych dziennie.

Nasi klienci należą do najbardziej aktywnych użytkowników nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie zarządzania finansami, jak chociażby bankowość mobilna. Odpowiadając na ich potrzeby regularnie wzbogacamy ofertę o nowe rozwiązania, a BlueCash jest świetnym przykładem takiej usługi – mówi Katarzyna Prus Malinowska – Dyrektor Departamentu Bankowości Mobilnej i Internetowej z BZ WBK. Przelewy natychmiastowe w banku można wykonać z konta osobistego, konta firmowego oraz z rachunku karty kredytowej – co jest wyjątkiem na rynku.

Wrzesień był pierwszym miesiącem, w którym klienci BZ WBK mogli korzystać z przelewów natychmiastowych obu operatorów. Obsługiwany przez KIR Express Elixir został uruchomiony w banku jeszcze w 2012 roku. Rozwiązanie BlueCash udostępniono w BZ WBK 12 września br. Możliwość korzystania alternatywnie z obu rozwiązań daje klientowi szerszy wybór. Z racji wyższego niż konkurencyjne rozwiązanie limitu kwoty pojedynczej transakcji dla firm (100 tys. zł) Express Elixir może być bardziej przydatny właśnie dla firm. BlueCash z kolei jest dostępny w większej liczbie banków. Przelewy natychmiastowe w tym systemie można wysyłać na rachunki 20 banków, a odbierać aż z 83 banków.

źródło: Bank Zachodni WBK