Konta walutowe i karta multiwalutowa już dostępne w eurobanku

Dolar, euro, funt brytyjski – od poniedziałku 13 listopada środki w tych walutach mogą gromadzić na rachunkach Klienci eurobanku. Bank wprowadził również do oferty kartę multiwalutową – z tej opcji będą mogli korzystać zarówno użytkownicy kart Mastercard, jak również Visa Electron (z opcją zbliżeniową).

Każdy Klient, który posiada konto osobiste w eurobanku, dostał możliwość założenia rachunku walutowego. By go uruchomić, wystarczy złożyć dyspozycję za pomocą bankowości internetowej, telefonicznej lub
w dowolnej placówce banku.

eurobank oferuje rachunki w trzech walutach obcych: dolarze (USD), euro (EUR) i funcie brytyjskim (GBP). Posiadacz konta w złotych może założyć do niego po jednym rachunku w każdej z wymienionych walut obcych.

Dzięki rachunkom walutowym Klient eurobanku będzie mógł realizować:

  • wpłaty/wypłaty gotówkowe w walucie obcej w wybranych placówkach banku,
  • przelewy wewnętrzne w walucie obcej, zarówno w placówkach, jak i w bankowości internetowej.

Wszyscy posiadacze kont osobistych w eurobanku będą również mieli możliwość realizacji przelewów walutowych do innych banków krajowych i zagranicznych, w placówkach i w serwisie bankowości internetowej.

Karta multiwalutowa – jedna karta do czterech rachunków

Od poniedziałku 13 listopada w eurobanku istnieje również możliwość podłączenia karty debetowej do kilku rachunków walutowych. Można to zrobić np. w serwisie bankowości internetowej, zarówno w przypadku już wydanych oraz nowych kart Mastercard Debit i Visa Electron (z opcją zbliżeniową) – niezależnie od tego, do jakiego konta zostały wydane.

Dzięki opcji multiwalutowej Klient będzie mógł używać jedną kartę do realizacji transakcji w złotych oraz w walutach obcych, w których prowadzone są jego rachunki walutowe. Będzie mógł korzystać z jej udogodnień nie tylko w trakcie wyjazdów zagranicznych, ale również płacąc w internecie za zakupy w zagranicznych serwisach.

Karta multiwalutowa daje możliwość rozliczenia transakcji bezpośrednio w walucie płatności. Jeżeli np. podczas pobytu za granicą Klient zrealizuje kartą płatność w dolarach, środki bez przewalutowania zostaną pobrane bezpośrednio z jego rachunku dolarowego.

Jeśli na rachunku walutowym nie ma wystarczającej kwoty, nie oznacza to odrzucenia transakcji. W takim przypadku, po uprzednim przewalutowaniu kwoty transakcji, zostanie ona zautoryzowana na rachunku głównym prowadzonym w złotych.

– Zaoferowaliśmy Klientom usługę, której oczekiwali od dłuższego czasu. Dzięki możliwości regulowania płatności, jak również wypłat z bankomatów bezpośrednio w walutach obcych Klienci będą mogli obniżyć koszty transakcji – podkreśla Alexis Lacroix, prezes eurobanku. – Jestem pewny, że nasza propozycja zostanie pozytywnie przyjęta przez Klientów i przyczyni się do rozwoju eurobanku.

Płatności kartą dokonywane za granicą na sport, rozrywkę i rekreację będą uwzględniane w 5% premii w programie „Rodzina i Przyjaciele” – Klient może w ten sposób uzyskać zwrot do 720 zł rocznie.

Za prowadzenie kont walutowych eurobank nie pobiera żadnych opłat. Bezpłatne są również przelewy wewnętrzne realizowane w bankowości internetowej. Wypłaty środków z bankomatów za granicą są bezpłatne w przypadku kart wydanych do konta Prestige. Dla pozostałych kont opłata wynosi 1,5 EUR/USD/GBP (w zależności od waluty rachunku).

Podstawowe rodzaje opłat znajdują się poniżej:

Rodzaj opłaty Rachunek walutowy

EUR/USD/GBP

Prowadzenie rachunku (opłata miesięczna): 0  zł
Wpłata na rachunek 0 zł
Wypłata z rachunku

Liczba bezpłatnych wypłat w miesiącu

0 zł /7 zł

1

Realizacja przelewu wewnętrznego w placówce

Liczba bezpłatnych wypłat w miesiącu

0 zł / 5 zł

1

Realizacja przelewu wewnętrznego przez Internet 0 zł
Korzystanie z usługi “Karta multiwalutowa” – opłata miesięczna 0 zł do 31.03.2018 r.
1,90 zł od 1.04.2018 r.
Przelew SEPA w placówce 20 zł
Przelew SEPA przez Internet 5 zł

Szczegółowe informacje na temat kont walutowych, karty multiwalutowej oraz Programu Rodzina i Przyjaciele można znaleźć w „Regulaminie konta dla osób fizycznych w Euro Banku S.A.”, „Regulaminie wydawania i używania debetowych kart płatniczych”, „Tabeli Opłat i Prowizji konta i kart debetowych Euro Banku S.A.” oraz „Regulaminie Programu Rodzina i Przyjaciele” dostępnych na stronie www.eurobank.pl.