„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” partnerem największego stacjonarnego hackathonu w Europie

  • Platforma rozwoju innowacji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” jest strategicznym partnerem hackatonu HackYeah odbywającego się 14 i 15 września w Nadarzynie.
  • HackYeah to jeden z największych tego typu konkursów informatycznych na świecie i największy stacjonarny hackathon w Europie.

W najbliższy weekend w Nadarzynie odbędzie się największy w Europie i jeden z największych na świecie stacjonarnych hackathonów, podczas którego ponad 2,5 tys. informatyków w ciągu 24 godzin spróbuje rozwiązać przygotowane dla nich zadania. Platforma rozwoju innowacji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski” jest strategicznym partnerem wydarzenia.

– Sektor finansowy znalazł się w samym środku cyfrowej rewolucji która ogarnęła świat. W szybkim tempie zmienia się sposób korzystania przez klientów z usług bankowych, a banki stoją dziś przed wyzwaniem transformacji cyfrowej. Rozwój nowych technologii pozwala bankom wzmacniać pozytywne doświadczenia klientów oraz oferować produkty jeszcze lepiej dopasowane do ich potrzeb. Filarem strategii PKO Banku Polskiego, który jest niekwestionowanym liderem sektora i liderem zmian technologicznych w polskiej bankowości, jest cyfryzacja. Dlatego HackYeah to dla nas naturalne miejsce, w którym chcemy zachęcać środowisko IT do współpracy – mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

HackYeah – jeden z największych na świecie stacjonarnych hackathonów

Konkurs informatyczny HackYeah odbędzie się w weekend 14-15 września na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Tegoroczna edycja hackathonu będzie największym w Europie stacjonarnym hackathonem. W trakcie konkursu, zespoły programistów i innych kreatywnych uczestników spróbują stworzyć nieszablonowe, gotowe rozwiązania postawionych przed nimi problemów, będących jednocześnie zadaniami konkursowymi. Zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia. W trakcie wydarzenia, jego uczestnicy będą mogli także wzbogacić swoją wiedzę biorąc udział w kilkudziesięciu wykładach i warsztatach poświęconych nowoczesnym rozwiązaniom IT.

Platforma rozwoju innowacji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” to autorska platforma rozwoju innowacji i nowoczesnych technologii działająca w PKO Banku Polskim. Przy jej pomocy bank poszukuje i rozwija perspektywiczne rozwiązania, angażując do tego ekosystem start-upów i fintechów. Bank posiada pełną infrastrukturę umożliwiającą wdrożenia – doświadczonych ekspertów, środowisko testowe, fundusz Venture Capital oraz program dla start-upów. W ciągu ponad roku działalności platformy, do Let’s Fintech zgłosiło się ponad 300 startupów, a 150 firm miało możliwość zaprezentowania swojej technologii przed dedykowanym zespołem ekspertów. W efekcie wdrożonych zostało dziesięć rozwiązań, z których już dziś korzystają zarówno klienci banku, pracownicy, jak i cały sektor bankowy. Wśród nich znalazł się m.in. chatbot, opracowany przez zespół, który zwyciężył na ubiegłorocznym HackYeah.. Zespoły zainteresowane uczestnictwem w programie mogą do niego aplikować za pośrednictwem strony fintech.pkobp.pl

PKO Bank Polski – lider technologiczny polskiego sektor bankowego

PKO Bank Polski jest liderem technologicznym krajowego sektora bankowego i niezmiennie utrzymuje pozycję lidera bankowości mobilnej w Polsce. Wysoka popularność i najwyższe oceny wystawione przez użytkowników aplikacji mobilnej IKO, dały jej po raz drugi pozycję najlepszej na świecie. IKO, sklasyfikowane w rankingu brytyjskiego Retail Banker International na pierwszym miejscu, ponownie wyprzedziło aplikacje największych światowych banków takich jak JP Morgan Chase, Barclays czy Bank of America. PKO Bank Polski podejmuje odważne wyzwania technologiczne. W ubiegłym roku, wspólnie z KIR oraz start-upem Coinfirm, udostępnił klientom rozwiązanie umożliwiające weryfikację autentyczności cyfrowych dokumentów, które było największym pod względem skali wdrożeniem technologii blockchain w europejskiej bankowości. Bank wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju powołał także spółkę Operator Chmury Krajowej, która dostarcza cyfrowe usługi przechowywania i przetwarzania danych dedykowane polskim przedsiębiorcom. Spółka rozpoczęła już działalność operacyjną, a jej pierwszym klientem został PKO Bank Polski.