Liberty zwiększa składkę i portfel Autocasco

Po III kwartałach br. Liberty Ubezpieczenia zebrała blisko 250 mln zł składki przypisanej brutto (249,02 mln zł). To o 3% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma utrzymała wysoką sprzedaż produktów dobrowolnych – przypis pochodzący z Autocasco wzrósł o 20%, a z ubezpieczeń mieszkaniowych aż o 68%. Na koniec września br. firma ubezpieczała niemal 540 tys. Klientów[1], czyli o 6% więcej niż w tym samym okresie rok temu.

Liberty odnotowuje równocześnie coraz większe zainteresowanie ofertą skierowaną do firm. Na koniec września br. obejmowała ochroną ponad 3 tys. małych i średnich przedsiębiorstw oraz blisko 3 tys. pojazdów flotowych.

„Od ponad roku utrzymujemy wysoką dynamikę sprzedaży ubezpieczeń dobrowolnych, co przekłada się na wzrost składki i liczby Klientów. Jest to efekt realizacji strategii biznesowej zakładającej dywersyfikację produktową oraz poszerzanie kanałów sprzedaży. Na nasz wynik w ciągu pierwszych III kwartałów miało również wpływ wprowadzenie systemu bezpośredniej likwidacji szkód, dzięki któremu coraz więcej Klientów darzy naszą firmę zaufaniem zarówno przy zakupie OC, jak i produktów dobrowolnych” – podsumował Marcin Warszewski, Dyrektor Generalny Liberty Ubezpieczenia.

System bezpośredniej likwidacji szkód w Liberty Ubezpieczenia umożliwia klientom posiadającym polisę OC likwidację szkody na pojeździe za pośrednictwem firmy, bez konieczności kontaktu z ubezpieczycielem sprawcy. Nie ma przy tym znaczenia, w jakim towarzystwie był ubezpieczony sprawca. W ramach usługi towarzystwo likwiduje szkody, w których doszło do kolizji dwóch pojazdów, sprawca zdarzenia jest znany, żaden z uczestników kolizji nie doznał w jej trakcie obrażeń ciała, a wartość szkody nie przekracza 30 tys. złotych. Usługa BLS dostępna jest dla klientów indywidualnych i flotowych.

Liberty Ubezpieczenia oferuje szeroką gamę produktów skierowanych do klientów indywidualnych, w tym ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe oraz turystyczne. Polisy dostępne są u agentów, brokerów, za pośrednictwem telefonu, internetu oraz w wybranych bankach. Oferta firmy obejmuje również polisy majątkowe dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz ubezpieczenia flotowe. Produkty oferowane są przy współpracy z agentami i brokerami ubezpieczeniowymi.

[1] Liczba polis w ochronie

źródlo: Liberty Ubezpieczenia