MasterCard wspiera World Food Programme w ramach kampanii Priceless Causes

MasterCard rozpoczyna kampanię charytatywną Priceless Causes w 11 krajach Europy Środkowo-Wschodniej[1], w tym w Polsce, wspierając szkolny program dożywiania dzieci w Rwandzie w ramach World Food Programme (WFP – Światowego Programu Żywnościowego). Po raz pierwszy MasterCard włączył w akcję tak wiele krajów z jednego regionu, by wspomóc WFP w eliminowaniu głodu na świecie.

Jedna transakcja – jeden posiłek w szkole

W dniach 23-29 listopada br. posiadacze kart MasterCard w 11 biorących udział w projekcie krajach, w tym również w Polsce, będą automatycznie przekazywać darowiznę za pośrednictwem MasterCard przy każdej transakcji kartą[2]. Dotację oferuje MasterCard, co oznacza, że konsument nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Pojedyncza darowizna na rzecz WFP sfinansuje zakup posiłku dla ucznia w Rwandzie, gdzie – jak wynika z ostatniego raportu poświęconego kwestiom żywieniowym – 43% dzieci w wieku do lat 5 cierpi na chroniczne niedożywienie. Posiłki w szkole stanowią podstawowe źródło wyżywienia, a dzięki nim dzieci kontynuują naukę. W ramach tej inicjatywy wraz ze swymi klientami firma MasterCard zobowiązała się do przekazania w charakterze darowizny na rzecz WFP środki na zakup do 3,75 mln posiłków dla uczniów.

„Czynienie dobra to nasza wspólna odpowiedzialność, dlatego pragniemy wesprzeć dzieci w Rwandzie finansując im posiłki w szkołach. Posiadacze kart MasterCard w Europie Środkowo-Wschodniej będą mogli w ten sposób zadbać o siłę i energię dzieci, by nic nie rozpraszało ich w zdobywaniu wykształcenia. Jednocześnie, lokalnie kupowane posiłki oznaczają także korzyści dla miejscowej gospodarki i rodzin farmerów. Zmiana, której możemy dokonać dzięki pojedynczej transakcji jest ogromna, a razem jesteśmy w stanie poprawić jakość życia tysięcy dzieci” – powiedział George Simon, Szef Regionu Europy Środkowo-Wschodniej w MasterCard.

„Dzięki naszemu partnerowi, firmie MasterCard, mieszkańcy Europy Środkowo-Wschodniej będą mogli w realny sposób zmienić życie jednego z rwandyjskich dzieci, tylko używając karty płatniczej – powiedział  Jay Aldous, dyrektor ds. partnerstwa prywatnego w WFP. Ta inicjatywa to doskonały przykład na to, jakie możliwości drzemią w sektorze prywatnym, jeśli kompetencje ściśle związane z prowadzoną działalnością zostaną wykorzystane w praktyce na potrzeby zmiany świata.”

[1] Akcja obejmuje Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Izrael, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię i Węgry

[2] Za każdą transakcję dokonaną kartami MasterCard w dniach 23-29 listopada 2015 r. firma MasterCard przekaże darowiznę o wartości jednego posiłku dla ucznia na rzecz World Food Program (Światowego Programu Żywnościowego), finansując łącznie do 3,75 mln posiłków. W Serbii i Bułgarii darowizny będą przekazywane tylko przy transakcjach zbliżeniowych.

źródło: MasterCard