MasterPass w Raiffeisen Polbanku – wygodniejsze płatności w Internecie

Raiffeisen Polbank jest pierwszym bankiem w Polsce, który udostępnił klientom najnowszą wersję elektronicznego portfela MasterPass, służącego do bezpiecznych i wygodnych płatności w Internecie – wzbogaconego dodatkowo o unikalną opcję rat. Wkrótce wprowadzi kolejne korzystne dla klientów zmiany w ofercie kart płatniczych, których użytkownicy mogą w dniach 3-4 października wziąć udział promocyjnej akcji Szaleństwo Zakupów. Bank jest jej głównym partnerem.

 

Raiffeisen Polbank zaproponował właśnie swoim klientom, jako pierwszy bank w Polsce, usługę MasterPass, opracowaną we współpracy z organizacją płatniczą MasterCard. Umożliwia ona jeszcze bezpieczniejsze, szybsze i wygodniejsze płatności kartami banku w Internecie.  W ramach usługi można korzystać zarówno z kart kredytowych jak i debetowych z logiem MasterCard i Visa wydanych przez bank i do skorzystania z niej wystarczy jedynie ich aktywacja on-line w portfelu elektronicznym MasterPass. Tym samym Raiffeisen Polbank staje się liderem rynku płatności kartami w Internecie, oferując swoim klientom najwygodniejsze i przy tym bezpieczne rozwiązania.

– Nasz bank chce być lojalnym partnerem swoich klientów, ułatwiając im załatwianie codziennych spraw, troszcząc się przy tym o ich finanse. Z zakupów w Internecie korzystamy coraz częściej, ponieważ oszczędzamy w ten sposób i czas i pieniądze. Warto więc zadbać, by transakcje były jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze. MasterPass realizuje w pełni oba te cele. Polacy słyną na świecie z otwartości na nowinki technologiczne, więc jesteśmy przekonani, że z chęcią będą korzystać z nowej usługi. A dodatkowo na klientów, którzy zaczną korzystać z usługi MasterPass, czekają ciekawe promocje – powiedział Marcin Chruściel, Dyrektor ds. Biznesu Kartowego i Płatności Mobilnych w Raiffeisen Polbanku.

Jak rozpocząć korzystanie z portfela

To bardzo wygodny proces – wystarczy zalogować się do portfela elektronicznego na stronie https://masterpass.raiffeisenpolbank.pl, używając w tym celu numeru telefonu komórkowego, który został zgłoszony w banku jako numer do kontaktu oraz jednorazowego kodu, który zostanie przesłany na ten numer telefonu podczas rejestracji portfela. Następnie trzeba utworzyć hasło służące do logowania się do portfela oraz kod mPIN do potwierdzania transakcji i wybrać, którymi z posiadanych kart będziemy chcieli dokonywać zakupów w Internecie. Od tej chwili można używać portfela MasterPass na wszystkich witrynach zakupowych, gdzie widnieje znak Kupuj z MasterPass lub MasterPass. Dzięki MasterPass użytkownik nie musi  wpisywać numeru karty czy kodu CVC2/CVV przy każdej transakcji, co znacząco podnosi bezpieczeństwo transakcji. Co więcej, już niedługo nie trzeba będzie wpisywać każdorazowo adresu dostawy towaru czy danych do faktury. Dane te zdefiniujemy w portfelu raz i będą mogły być wykorzystywane przy każdym zakupie z wykorzystaniem MasterPass. Dane kart pozostają bezpieczne – nie są przekazywane do sklepów internetowych.

 

Jak płacić, używając portfela MasterPass

Po wybraniu towaru bądź usługi w sklepie internetowym należy kliknąć w logo Kupuj z MasterPass lub MasterPass, zalogować się do swojego portfela, następnie spośród kart posiadanych w Raiffeisen Polbanku, wybrać tę, którą chcemy użyć do płatności, podać zdefiniowany mPIN i kliknąć „zapłać”. Dodatkowo, w czasie dokonywania płatności kartą kredytową mającą funkcjonalność rozłożenia zakupów na raty, będzie można skorzystać z tej opcji przy transakcjach powyżej 300 zł. Dyspozycja natychmiast trafi do banku, a konkretny zakup zostanie rozłożony na raty, co zobaczymy na najbliższym wyciągu z karty. Rozwiązanie płatności ratalnych z MasterPass jest unikalne na rynku i przygotowane specjalnie dla klientów Raiffeisen Polbanku.

Raiffeisen Polbank regularnie poszerza ofertę wygodnych i bezpiecznych form płatności, również w Internecie. Jako jeden z pierwszych banków w Polsce wprowadził w maju usługę v.me, czyli portfel elektroniczny organizacji VISA.

– Pracujemy nad tym, by stale oferować klientom najlepsze rozwiązania, dlatego w weekend 3-4 października br. będziemy głównym partnerem promocyjnej akcji Szaleństwo Zakupów. Podczas niej, płacąc dowolną kartą wydaną przez Raiffeisen Polbank i okazując kupony rabatowe znajdujące się w magazynach Elle, Glamour, InStyle, Gala, nasi klienci będą mogli uzyskać u 20 wybranych partnerów nawet kilkudziesięcioprocentowe zniżki na swoje zakupy. Co więcej, zakupy będzie można rozłożyć na 10 darmowych rat. W najbliższym czasie planujemy dalsze zmiany dotyczące kart płatniczych. Uatrakcyjnimy ofertę, proponując nowe funkcjonalności i dostosowując konkretne produkty do preferencji klientów, a z nowych rozwiązań będą oczywiście mogli korzystać tak nowi jak i obecni klienci – podkreśla Marcin Chruściel.

Więcej informacji o usłudze MasterPass na stronie www.raiffeisenpolbank.com – Bankowość Elektroniczna – MasterPass.

źródło: Raiffeisen Bank Polska