mBank nagrodzony za bezpieczeństwo i biometrię behawioralną

W rankingu Złoty Bankier 2019 mBank otrzymał dwa cenne wyróżnienia – za najlepsze bankowe praktyki bezpieczeństwa oraz, wspólnie z Digital Fingerprints, za przełomową biometrię behawioralną. Z pilotażu tej usługi korzysta już 400 tys. klientów banku.

Plebiscyt Złoty Bankier to bankowe Oscary, co roku organizowane przez Bankier.pl i Puls Biznesu. W tegorocznej, dziesiątej edycji, mBank został doceniony za rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa.

W kategorii Bezpieczny bank – najlepsze praktyki oceniano zabezpieczenia stosowane w bankowości mobilnej i internetowej. W ocenie ekspertów z Obserwatorium.biz i SecurRing, mBank zasłużył na jedną z trzech głównych nagród.

Bank jako pierwszy na rynku wdrożył mobilną autoryzację, czyli wygodną i bezpieczną metodę zatwierdzania operacji. Swoim klientom oferuje również unikatowe usługi, takie jak CyberRescue. Jest to pierwsze w Polsce całodobowe pogotowie on-line w dziedzinie bezpieczeństwa.

Kolejne wyróżnienie w kategorii Innowacja fin-tech trafiło do mBanku i Digital Fingerprints za przełomową biometrię behawioralną. Chodzi o identyfikację użytkownika przez mierzenie jego interakcji z komputerem, a konkretnie sposób poruszania kursorem myszy, jak również dynamikę korzystania z klawiatury. Ten zestaw cech pozwala zbudować unikalny, niezwykle trudny do podrobienia profil użytkownika. Dzięki niemu wiadomo, czy „po drugiej stronie” jest właściwy użytkownik. W programie pilotażowym usługi jest już 400 tys. klientów banku. Do pilotażu można dołączyć on-line.

Digital Fingerprints (Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego S.A.) to spółka z portfela funduszu mAccelerator.