mBank wspiera firmy. Do wygrania 5 tys. zł na rozwój biznesu

mBank, wspierając polskich przedsiębiorców, stworzył specjalistyczny serwis firmowi.pl, będący kompendium wiedzy dla początkujących firm. Dodatkowo, bank przeznaczył 25 tys. zł na nagrody dla właścicieli firm, którzy najciekawiej opiszą, w jaki sposób zainwestowaliby pieniądze w rozwój swojego biznesu.


Już sześć milionów Polaków zatrudnionych jest w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, generującym 70 proc. rodzimego PKB. Statystyki pokazują także, że na tle sąsiadów z Unii Europejskiej, jesteśmy przedsiębiorczym narodem, bowiem wielkość sektora MSP plasuje nas na szóstej pozycji w rankingach (źródło: parp.gov.pl).

Tymczasem każda młoda firma boryka się z typowymi dla tej fazy rozwoju wyzwaniami. Dlatego też, aby wspomóc młodych przedsiębiorców w pierwszych decyzjach, mBank rozpoczął specjalny projekt edukacyjny skierowany do osób zakładających działalność gospodarczą oraz firm będących na początku przygody z biznesem. Istotnym elementem kampanii jest partnerski portal mBanku – firmowi.pl. To właśnie w tym miejscu przedsiębiorcy wzbogacą swoją wiedzę o wiele praktycznych wskazówek dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Dla uproszczenia, treści prezentowane są w postaci filmów video czy infografik ilustrujących trudne tematy podatkowe. Pogłębionych informacji i analiz dostarczają artykuły, audycje czy case studies. W zamyśle portal ma być kompendium wiedzy dla start-upów, stworzonym przez praktyków i ekspertów w tej dziedzinie. Do tworzenia portalu przyczynili się nie tylko eksperci bankowi, coach biznesu, ale także właściciele małych firm, którzy na łamach firmowi.pl dzielą się swoimi doświadczeniami.

Nawet 5 tys. zł na rozwój firmy od mBanku

Programowi edukacyjnemu towarzyszy także konkurs dla właścicieli firm, dzięki któremu mogą zyskać 5 tys. zł na rozwój działalności. Aby wziąć w nim udział wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Jak zainwestujesz 5 tys. zł w swoją firmę?” oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy na portalu firmowi.pl.

Co dwa tygodnie autorzy najlepszych odpowiedzi zostaną nagrodzeni sumą 5 tys. zł na rozwój swojej firmy. Oprócz tego dziesięciu wyróżnionych uczestników konkursu otrzyma nagrody dodatkowe, a każdy zarejestrowany uczestnik konkursu uzyska dostęp do szkolenia on-line.

źródło: mBank